8320708974
klasyka
cuba1996

Opowiadania amerykańskiego behawiorysty, noblisty, reportera. Klasyka prozy amerykańskiej XX w.

Spis opowiadań:
- Stary człowiek przy moście,
- Coś się kończy,
- Powrót żołnierza,
- Śnieżny szlak,
- Mój stary,
- Niepokonany,
-Oczekiwanie.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło okładki: wlasne

Aveline | 2014-05-10
Przeczytana: 13 listopada 2012

"Niepokonany"
Na niezbyt wielu stronach Hemingway zawarł prawdziwą lekcję życia. Jesteśmy tak zbudowani, że nie bacząc na konsekwencje, wiek, przeszkody dążymy do spełnienia swoich marzeń. Niektórzy nie poddają się łatwo, a inni znowu nie spoczną, póki czegoś nie dokonają. W książce widzimy tę drugą postawę. Postać Manuela, głównego bohatera, pokazuje nam dwie strony medalu - radość z osiągniętego celu oraz cenę, jaką płacimy za zrealizowanie go.

Mylengrave | 2013-02-10

Czytałam opowiadania gdzieś na etapie podstawówki/gimnazjum i mimo iż były trochę dla mnie za trudne, byłam nimi zafascynowana, tak mocno nie mnie oddziaływały, że nie mogłam w nocy spać, ciągle analizowałam zdarzenia i zachowania bohaterów. Refleksyjność nieunikniona, polecam, bo to naprawdę świetnie napisane historie, z doskonałym przekazem. Hemingway to mistrz.

Ola | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Zbiór bardzo fajnych opowiadań, które zmusiły mnie do refleksji. Często musiałam czytać zdanie po kilka razy, by je zrozumieć. Najbardziej do gustu przypadło mi opowiadanie pt. "Coś się kończy", ale wszystkie mi się podobały.

MaPaKi | 2012-08-06
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Przygnębiający, jak to Hemingway. Pomimo tego czyta się raczej nieźle, znacznie lepiej niż "Starego człowieka i morze".
Polecam.

katrin | 2016-09-05