Postępowanie cywilne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki LexisNexis". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-260-0

„Dynamika zmian prawa postępowania cywilnego w okresie od ukazania się poprzedniego wydania niniejszego podręcznika nie zmniejszyła się. […] Nowelizacje prawa postępowania cywilnego przeprowadzone w ostatnim czasie objęły przede wszystkim postępowania procesowe odrębne i międzynarodowe prawo postępowania cywilnego. Ustawodawca dokonał zmian regulacji niektórych z istniejących postępowań odrębnych i wprowadził trzy nowe takie postępowania. Dwa z nich – europejskie postępowanie nakazowe i europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń – związane są z rozwojem prawa wspólnotowego. Ustanowienie elektronicznego postępowania upominawczego jest natomiast przejawem procesu wykorzystywania techniki i komunikacji elektronicznej w ramach wymiaru sprawiedliwości. Zmiany międzynarodowego prawa postępowania cywilnego były tak istotne, że spowodowały konieczność napisania w przeważającej mierze od nowa odnośnej partii podręcznika. W niniejszym wydaniu podręcznika uwzględnione zostały także zmiany innych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, w tym te, które były rezultatem orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego” (Karol Weitz z Przedmowy do wydania szóstego).

W szóstym wydaniu w celu ułatwienia nauki wprowadzono dodatkowe pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście książki pojęć z indeksu.

Anna | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, Prawo, 2014