Pistolet

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The pistol
83-85239-16-2
Barbara

Szeregowiec armii amerykańskiej stacjonującej na Hawajach po nalocie na Pearl Harbour otrzymuje bezcenny w warunkach wojny pistolet. Poza trzema oficerami jest jedynym żołnierzem posiadającym tę broń. Koledzy próbują mu ją ukraść. Obsesja zdobycia pistoletu ogarnia nawet przełożonych. Mast docenia posiadany skarb, ale czy zdoła go zachować? Czy nad obsesją i zawiścią weźmie górę wojskowy...

Mast docenia posiadany skarb, ale czy zdoła go zachować? Czy nad obsesją i zawiścią weźmie górę wojskowy regulamin?

arven1989 | 2016-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2016

jest to swego rodzaju studium psychologiczne, akcja toczy się wokół pistoletu, ale mnie nie wciągnęło. Dość długo posiadałam tą książkę, przejrzałam w końcu, nie mówię, że to zła literatura, czy że nie interesuje mnie ten jej nurt, po prostu spodziewałam się czegoś innego

Mędrek | 2016-03-25
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Jak to u Jonesa trywialna rzecz staje się wyjściem do bogatego opisu ludzkich zachowań i reakcji. Pistolet tak jak całość twórczości JJ pokazuje jak świetnym był obserwatorem, potrafiącym jednocześnie umiejscowić swe spostrzeżenia w pozornie drugim tle.

Pomimo zbliżonego czasu i miejsca, fabuła Pistoletu nie łączy się z fabułą znaną ze Stąd do wieczności.

Zmagania szeregowca Masta są pozycją obowiązkową dla fanów Jamesa Jonesa.

pisko199064 | 2018-07-01
pocztowy_gienek | 2017-11-29