W imieniu Polski walczącej

Wydawnictwo: Bellona
83-87893-16-1
Krzysiek W

W imieniu Polski walczącej to wspomnienia obejmujące lata 1948-1960-czas intensywnej działalności Stefana Korbońskiego na uchodźstwie, m.in. na forum Assembly of Captive European Nations (Zgromadzenie Europejskich Krajów Ujarzmionych). Autor relacjonuje wydarzenia na arenie międzynarodowej i działania polityków amerykańskich, mające związek ze sprawą polską, a także opisuje, z dodatkiem szczypty wyobraźni, sytuację w kraju, z którego, zagrożony aresztowaniem, uciekł w listopadzie 1947 roku.

Lutosław Szczupak | 2012-05-20
jola | 2016-06-26