Wokół początku życia ludzkiego

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
mantra

Piękno życia w pierwszym okresie rozwoju człowieka jest ukryte w zakamarku matczynego łona. Podziały i różnicowanie komórek dokonują się na poziomie mikroskopowym, ale już wtedy jest to specyficznie ludzki rozwój. Nie da się go podzielić na okres "przed i po nabyciu człowieczeństwa". Coraz bardziej postrzegamy dziecko w łonie matki jako istotę poznającą, odczuwającą, reagującą, aktywnie dążącą cło kontaktu ze światem ludzi i rzeczy." Książka Doroty Kornas-Bieli opowiada o rozwoju dziecka od poczęcia do narodzin, wskazuje, jak odpowiedzieć na jego potrzeby w tym okresie, zapewnić mu najlepsze "środowisko" życia, zabezpieczyć przed szokiem, jaki wiąże się z momentem przyjścia na świat. Opisuje również zmiany psychofizyczne zachodzące w organizmie matki, radzi, jak pokonywać trudności związane z nową sytuacją, złym samopoczuciem, dolegliwościami. Autorka kieruje swą książkę również do ojców, dając im wskazówki, jak pomóc żonie i poznać, oswoić się, nauczyć się swego - jeszcze nienarodzonego - dziecka.

Niekulturalna | 2014-02-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Książka sama w sobie nie jest zła. Rozwój prenatalny autorka wytłumaczyła bardzo dobrze, jednak... niektóre uwagi, opinie pani Kornas-Biela po prostu mnie drażniły. Bardzo chciałam, jednak nie dałam rady dotrwać do końca lektury. 4 gwiazdki za bardzo dobry opis rozwoju płodu na początku.

Rosiomak | 2013-10-27

O życiu prenatalnym praktycznie i ludzkim językiem.

Aga | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015