Rowerem po Europie. Od Rumunii do Włoch

Wydawnictwo: Bernardinum
978-83-7380-7-327
cezar

(…) Po dwóch dniach i kilku próbach przedostania się do Piona Horea decydujemy się pokonać stojące nam na grodze górskie pasmo na przełaj, bez żadnej ścieżki. Odczepiamy sakwy, ciągniemy i pchamy rowery do góry. Wracamy kilka razy po sakwy. O zmierzchu jesteśmy wreszcie na szczycie, na górskim grzbiecie, pośród gęstego lasu. Widać, że nie stawała tu ludzka stopa. Namiot ustawiamy pomiędzy pniami zwalonych drzew. Jest tu naprawdę dziko i odludnie. Przypominają nam się ostrzeżenia przed niedźwiedziami. A deszcz pada cały czas. Góry Apuseni nie chcą nas wypuścić ze swych objęć. (…) – fragment jednej z relacji.

źródło opisu: empik

Matacz | 2011-10-03
Przeczytana: 2011 rok

Książka napisana przystępnym językiem, opisująca naszych rodaków zakochanych w "2 kółkach" napędzanych siłą własnych mięśni. Spodziewałem się co prawda, że tytułowa podróż od Rumunii do Włoch odbyła się za jednym razem, a niestety były to po prostu kolejne wojaże, co oczywiście jest również godne szacunku. Moim zdaniem warto przeczytać, choćby po to aby przekonać się, że nie trzeba posiadać milionów na koncie, aby podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca.

kristi | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Swietna książka, wspaniałe wspomienia. najwyzsza ocena, wielki szacunek dla autora.

Mirek Wołoszyn | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016