Wojna uczuć

Wydawnictwo: Sonia Draga
Skeletons at the Feast
978-83-7508-256-2
niebieska

Styczeń 1945 roku. U schyłku drugiej wojny światowej niewielka grupa uchodźców rusza w najdłuższą podróż swojego życia znad Wisły po Ren, żeby poprzez ruiny Trzeciej Rzeszy dostać się do wojsk alianckich, nie wpaść zaś w ręce czerwonoarmistów. W grupie tej znajduje się Anna Emmerich, potomkini pruskiej szlachty, a towarzyszy jej kochanek, Callum Finella, dwudziestoletni jeniec wojenny, który...

W grupie tej znajduje się Anna Emmerich, potomkini pruskiej szlachty, a towarzyszy jej kochanek, Callum Finella, dwudziestoletni jeniec wojenny, który jako robotnik przymusowy trafił ze stalagu do majątku Emmerichów.
Pierwsza chyba od czasów Angielskiego pacjenta powieść, w której tak perfekcyjnie oddano zarówno potęgę miłości, jak i tragizm wojny. Chris Bohjalian napisał wstrząsający, pełen emocji romans wojenny, który oczarował już miliony czytelników na całym świecie.

wiejskifilozof | 2017-04-16

Wojna Uczuć to kolejna moja książka z gatunku 2 wojna światowa.
Aczkolwiek,wojna tu się powoli kończy.Jednak koszmar ludzi,zwłaszcza narodu Żydowskiego jeszcze trwa.

Zmaltretowani ludzi,nie dobitki z Holocaustu,wędrują na Zachód w stronę Niemiec.
Czytamy tu,o więźniarkach.Które pozbawione,czci i godności,są nadal zabijane przez nazistowskich strażników.

Autor opisuje też wątek romansowy,według mnie.Robi to w taki sposób,by ten wątek.Nie przebijał się przez główną kanwę fabuły.
Bardzo dobry finał książki,warto ją przeczytać.

talia44 | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Z wojną w tle
Przeczytana: 05 października 2014

"Wojna uczuć" Chrisa Bohjaliana to bardzo interesujaca powiesc.
Inspiracja do jej napisania stały się autentyczne pamietniki pochodzacej z Prus Wschodnich Ewy Henatsch,która była babką przyjaciół autora.
Śledzimy w niej losy kilku bohaterów,których drogi wzajemnie sie splataja.Są oni wszyscy uchodzcami i przez ruiny Trzeciej Rzeszy pragną przedostać sie do linii wojsk alianckich.Podróż ta obfituje w bardzo dramatyczne wydarzenia i do końca nie jesteśmy pewni,czy bohaterom uda się ujść z życiem.

allison | 2011-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2011

To książka, od której najpierw trudno się oderwać, bo chce się poznać dalsze perypetie bohaterów, a potem żałuje się, że to już koniec...
Ciekawie, realistycznie opowiedziana historia niemieckich uchodźców, która pokazuje, że nie wszyscy Niemcy byli źli, ale nie stroni też od okrucieństw a nawet bestialstw wojennych.
Przykład tego, że najlepsze scenariusze pisze życie, gdyż inspiracją dla autora stały się autentyczne pamiętniki.

Monika | 2017-02-05
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Książka jest zdecydowanie dobra, jednak opisy nieszczęść wojennych tak dosadne i brutalne, że nie dałam rady jej dokończyć w obawie przed nocnymi koszmarami.

aga | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Nie będę streszczać o czym jest ta książka. Napisana jest dobrze, ale mnie osobiście wymęczyła. Jakoś nie porwała mnie ta historia. Kolejni dobrzy Niemcy, który muszą opuszczać swoje domy przed Sowietami. Niemiecki Żyd, który ukrywa się w niemieckim mundurze i walczy o przetrwanie. To nie wszystkie historie, które pojawiają się w tej książce. Brakowało mi w niej emocji. Bardzo przeszkadzały mi niemieckie nazwy miast, choć przecież w tamtych czasach to były Niemcy i autor słusznie ich używał. Tak czy siak, to nie jest zła książka, historia dająca inne światło. Warto przeczytać żeby samemu wyrobić sobie zdanie.

Madi | 2012-12-01
Przeczytana: maj 2012

Bardzo lubię miłosne wątki na tle II wojny światowej,dlatego sięgnęłam i po tą pozycję.
Dość dobra i poruszająca książka opisująca losy niemieckiej rodziny oraz miłość dwojga młodych-niemieckiej dziewczyny i jeńca wojennego.
Towarzyszymy im w podróży do "swoich"pełnej tragicznych i trzymających w napięciu wydarzeń i choć nie kończy się tak jakbyśmy się tego spodziewali, to warto było ja przeczytać.

NuitsDeYoung | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

„Ludzie ludziom zgotowali ten los...”

„Wojnę uczuć” zakupiłam spontanicznie, bez wcześniejszego czytania recenzji. Do kupna skłoniła mnie okładka. Dawno nie spotkałam się z książką, która potrafiłaby wzbudzić we mnie emocje jeszcze przed rozpoczęciem czytania. A ta powieść to sprawiła, właśnie przez okładkę- czarno-białe zdjęcie dwojga młodych ludzi z całą gamą uczuć wypisanych na twarzach. Od tej pory emocje towarzyszyły mi już przez cały czas, do ostatniej strony.

„Wojna uczuć” to spora dawka historii przedstawionej w interesujący sposób, tak żeby każdy- nawet człowiek nie przepadający za historią drugiej wojny światowej- nie mógł się oderwać. Tu na pierwszy plan nie wysuwają się bitwy i daty lecz ludzie. Książka opisuje perypetie ludzi w okresie drugiej wojny światowej. Losy, jak się możemy domyślać, niezbyt przyjemne, bo wojna jest okrutna i stawia człowieka przed koniecznością dokonania trudnych wyborów. I tak dzięki książce możemy poznać losy niemieckiej rodziny z tamtego...

eveo | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Wiele oczekiwałam po opisie z okładki książki.
Moim zdaniem, potencjał tej historii nie został do końca wykorzystany.
Jestem zawiedziona i niestety znużona po tej lekturze...

LenaU | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 maja 2017

Ciekawie przedstawiony obraz ostatniego roku wojny. Jednak książka nie oszałamia. Niestety czuć, że jest napisana męską ręką, brak w niej portretu psychologicznego bohaterów, uczuć. Książka stanowi jakby swego rodzaju reportaż. Potwierdza to sam autor w posłowiu, wskazując, że do napisania książki nakłonił go przeczytany pamiętnik kobiety, która przeżyła opisany okres. Lektura nie nużyła, lecz czuję duży niedosyt. A zakończenie to już w ogóle woła o zlitowanie.

Kuba Wiertelak | 2013-08-13

Ksiązka przez którą zarwalem kilka wieczorów, chcąc poznac dalsze losy bohaterów. polecam