Zorro

przygodowa
amen

BlueCarmen | 2018-09-09
Przeczytana: 06 września 2018

Miły powrót do przygód bohatera mojego dzieciństwa. Co prawda z twórczością McCulleya miała styczność po raz pierwszy, co nie zmienia faktu, że przypomniałam sobie kilka ważnych postaci, które towarzyszyły bądź przeszkadzały Zorro w jego poczynaniach. Ogółem książka wypada nieźle jako przygodówka. Pojawiają się wątki polityczne, ale nieco zepchnięte na tło, na pierwszym planie mamy szpadę, dzikie galopady i walki z bezprawiem w różnych postaciach. Autor nie pozbawił historię wątku komicznego - relacja Lolity i Diega nie raz wywoływała u mnie śmiech. Jest parę karykatur i wyraźny podział na dobrych i złych, ale ego rodzaju historie mają swój urok i jak najbardziej warto do nich wracać.

Nemmiriel | 2013-08-23

Kocham tę książkę. Jest stosunkowo krótka, lecz mimo to czyta się ją łatwo i przyjemnie. Zamaskowany jeździec, pomagający słabym i uciśnionym... taki hiszpański Robin Hood. Zabawna, barwnie opisująca podniosłe czyny naszego dzielnego awanturnika. I do tego zakazana, a jednocześnie czysta miłość, przedstawiona w romantyczny, niezwykły sposób. Polecam :)

Eliza | 2012-11-10

No po prostu bajka... tak mnie wciągnęła i tak zgłupiałam że nie wiedziałam (pomimo oglądania serialu) czy ten kto jest zorro nim jest... bajka po prostu i romans :D flirty itp :D

Phea | 2014-02-28

Kocham Zorra chyba od zawsze. Przede wszystkim tego disneyowskiego. Dlatego odkrycie książki, na podstawie której powstał mój ukochany serial dzieciństwa było dla mnie sporym szokiem. Kicz do sześcianu w stylu brazylijskich telenowel, tyle że krótsze i ma mniej wątków. Ale w końcu to powieść groszowa.

Adula | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018