Moc Światła. Osiem opowieści chanukowych

Tłumaczenie: Dorota Bogutyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka im. Stanisława Vincenza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Atext
The Power of Light. Eight Stories for Hanukkah
Inis

Podczas grudniowych nocy, kiedy zgodnie ze świątecznym obyczajem płoną światełka w rytualnej lampie, wszystko może się zdarzyć. Moc światła obejmuje wtedy panowanie nad światem, rozpraszając siły zła i ciemności, a ludziom ofiarowuje spokój, radość, czasem nawet ocalenie. "Osiem opowieści chanukowych", natchnionych potęgą tradycji i wiary, z pewnością zachwyci wielu czytelników, bez względu na...

"Osiem opowieści chanukowych", natchnionych potęgą tradycji i wiary, z pewnością zachwyci wielu czytelników, bez względu na ich wiek czy wyznanie. Geniusz niezrównanego gawędziarza sprawił bowiem, że każda z nich jest jak małe, cudowne światełko – swą prostotą i pięknem przypomina dziecięce marzenia i zapomnianą krainę baśni.

źródło opisu: Wydawnictwo ATEXT, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Cieniutka, a jakże urocza książeczka. Chanukowe opowieści. Dla wszystkich, którzy potrafię się uśmiechać.

nieidentyczna | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Choć czytałam te opowiadania w upalnym czerwcowym dniu, to jednak za sprawą języka Singera poczułam klimat grudniowych świąt Chanuki i poznałam obrzędy z nimi związane. Singer pisze prosto, z lekkością i wyczuciem, obrazowo i płynnie i to najbardziej mnie ujęło w jego krótkich, niepozornych historiach, które jednak zawierają mądre, choć często zapominane, prawdy. Polecam, to "szybka", ale wartościowa lektura.

Klimat opowieści bożonarodzeniowych. Serio, aż mi się zachciało usiąść przy ciepłym kominku/piecu, popijać herbatkę, zagryzać ciasto i słuchać takich opowieści z ust doświadczonego przez życie starca.
Aż dziwne, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tym zbiorze opowiadań - wygrzebałam to w bibliotece przypadkiem.
Mimo, iż jest teraz wrzesień, od razu poczułam klimat świąt. Zarówno Chanuki, jak i naszej Gwiazdki.
Polecam.
Dłuższa recenzja ukazała się tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/10/01/isaac-bashewis-singer-moc-swiatla/

BethLuisNion | 2011-04-02
Na półkach: Żydzi, Opowiadania, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Przepiękny jest ten zbiór opowiadań i ku mojemu zaskoczeniu okazał się odpowiedni dla ośmiolatka. Jako autentyczny wielbiciel opowiadań Singera żałuję tylko, że nie dołączono do tego zbioru bardzo plastycznego opowiadania pt. "Wigilia Chanuki w Warszawie".

AnIza | 2016-01-31
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Wspaniała książka, nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych. Narrator przenosi czytelników w magiczny świat legend - świat dzieciństwa i marzeń.

Shoshana25 | 2014-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2014

Prawdę mówiąc to wysoki poziom literacki opowiadań mnie nie zaskoczył, bowiem po Singerze tylko takiego się spodziewam :) Cudownie napisane, pełne ciepła i dobrych emocji. Dają nadzieję i napawają optymizmem. Wszystkie historie łączy ciepło chanukowych świec, tajemnica i magiczność. Opowiadania otwiera się, a one zapraszają do siebie czytelnika i nie pozwalają mu ich pozostawić, póki nie skończy czytać... Takie rzeczy tylko u Singera :)

| 2012-09-24

Wg mnie najlepsze opowiadania Singera. Mistrzostwo! Doskonale oddaje atmosferę święta Chanuka zarówno w przedwojennym sztetlu, jak i w Nowym Jorku.

Novvyczka | 2016-11-01
Alek | 2016-10-22