Przed i po dinozaurach

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-02519-8
gady, wydawnictwo popularne
Adam

Dlaczego dinozaury, które kiedyś władały naszym globem, tak nagle zniknęły z jego powierzchni? Czy istnieją gady, które nie muszą w ogóle pić? Dlaczego krokodyl jest stryjecznym dziadkiem kurczaka? Gdzie dzisiaj żyją smoki? Na te i wiele innych pytań Czytelnik znajdzie odpowiedź w nowej, drugiej po "Gawędach o zwierzętach", pasjonującej książce Andrzeja Trepki. Bohaterami opowiadań są gady,...

Bohaterami opowiadań są gady, które żyły przed milionami lat i te, które są ich potomkami - żółwie, krokodyle, hatterie, warany, agamy i węże. Rozdziały często konstruowane są zgodnie z zasadą klasycznego kryminału - na początku intrygujące pytanie, potem naukowe "śledztwo", wreszcie rozwiązanie zagadki.

[Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988]

Ambrotos | 2017-05-26