W wielką otwartą przestrzeń

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Into great wide open
83-7298-066-7
Aha K

Powieść określono mianem rozgrywającej się w środowisku robotniczym wersji Buszującego w zbożu lat dziewięćdziesiątych. W pewien deszczowy październikowy dzień siedemnastoletni Kenny Kolodny w zatłoczonej furgonetce patrzy na smukłą szyję dziewczyny i zakochuje się. Jego matka przebywa w zakładzie zamkniętym, a ojciec jest obcym alkoholikiem; nic dziwnego, że Kenny rozpaczliwie poszukuje...

W pewien deszczowy październikowy dzień siedemnastoletni Kenny Kolodny w zatłoczonej furgonetce patrzy na smukłą szyję dziewczyny i zakochuje się. Jego matka przebywa w zakładzie zamkniętym, a ojciec jest obcym alkoholikiem; nic dziwnego, że Kenny rozpaczliwie poszukuje trwałego związku. Jednak chociaż Junie Williamson jest piękna i inteligentna, tak samo jak Kenny ma kłopoty i jeszcze łatwiej ją zranić. W żarze miłości, przy zawsze obecnej groźbie jej utraty, Kenny równocześnie rozpocznie "życie ciała" i wzniesie się ponad nie w czułość, która siebie poświęca.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 04 maja 2006