Dziedzictwo lidera. Filozofia życia przywódcy

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Wyzwanie w czterech odsłonach Przywództwo we współczesnym świecie Znaczenie zaufania i sympatii Droga od wizji do praktyki Odwaga -naturalna cecha lidera Wielkie dokonania pozostawiają po sobie niezatarty ślad. Ze świadomością tej prawdy wybitni liderzy dążą do doskonałości. Mają nadzieję, że dziedzictwo, będące konsekwencją ich działań, zainspiruje następne pokolenia. Dwadzieścia jeden esejów autorstwa ekspertów w dziedzinie przywództwa składa się na tę błyskotliwą lekturę. Stanowi ona kwintesencję wyzwań, z którymi każdego dnia mierzyć się muszą przywódcy oraz wszyscy ci, którzy aspirują do odgrywania roli lidera. Analiza dziedzictwa będącego efektem pracy wybitnych jednostek jest zadaniem inspirującym, twórczym i rozwijającym. Pozwala nie tylko na docenienie dokonań wielkich poprzedników, lecz pobudza do rozważania w tym kontekście naszych własnych osiągnięć, wpływu na otoczenie i oddziaływania środowiska na nasze wybory i decyzje. Czy sami również bylibyśmy skłonni do podobnych poświęceń, by osiągnąć swój cel? Czy posiadamy genom prawdziwego przywódcy? Sprawdź niedocenioną wartość: wpływu wywieranego przez twórczą krytykę, zdolności budzenia sympatii oraz zaufania, przyjmowania do wiadomości własnych porażek, zapewniania podwładnym swobody działania, wykorzystywania umiejętności perspektywicznego myślenia. W dwudziestu jeden przemyślanych esejach autorzy dogłębnie i przejrzyście podsumowują to, co jest naprawdę ważne dla Ciebie jako przywódcy: Twoją odwagę, relacje i dziedzictwo, jakie pozostawiasz. Bill George, były prezes i dyrektor naczelny Mediotronic Jeżeli wódz traktuje żołnierzy jak dzieci, kocha ich jak pięknego syna, szanuje jak srogiego nauczyciela i obchodzi się z nim jak z grudką ziemi, to znaczy, że jest to wódz wprawny. Sun Tzu Autorzy -Jim Kouzes i Barry Posner -stworzyli również bestseller The Leadership Challenge oraz podręcznik, który wszedł już niemal do powszechnego użytku, Leadership Practices Inventory (LPI) .

jaczylion0 | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012