Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Autor:
83-86737-09-3
poradniki, psychologia, ubiór
poradniki
typ
papier
Maja
5,04 (28 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Wolność wyboru naszego ubioru jest tylko pozorna. Zakładając to co nam się podoba, w czym czujemy się dobrze, ukazujemy jednocześnie wyraźnie naszą indywidualną osobowość, wewnętrzne problemy, przeżycia. Wychodzą drobiazgowo w zwyczajnej bluzce, spodniach, paskach, guzikach, itp. Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów...

Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów widzimy kompleksy czy problemy osobowościowe.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Alumfelga | 2014-07-22

Nawet najbardziej otwarty umysł nie może pozostać obojętny na brak jakichkolwiek źródeł i zdania w rodzaju:

"Wydaje się prawdopodobnym to, że dzieci wykształcają sobie wadę wzroku trochę na życzenie, aby nie widzieć czegoś, co jest bolesne i smutne."
(rozdział VIII, str. 102)

Rozczarowujący stek bzdur.

QueenM | 2015-05-19

Coś w tym jest, na podstawie różnych detali jesteśmy w stanie uzyskać informacje o człowieku. Nie brałabym jednak wszystkiego zbyt serio ;)

Paolina_pl | 2011-09-28

Książka naprawdę bardzo dobra i przydatna. Jednak szkoda trochę, że niektórych przykładów strojów nawet już nie da się zobaczyć na ulicy, bo po prostu wyszły z mody... Ale zawsze można to jakoś odnieść na obecnie panujące trendy;)

Ikki | 2011-05-23

Można wierzyć lub nie, zgadzać się z niektórymi opiniami, lub śmiać pod nosem. Może jednak warto czasami spojrzeć na siebie i innych trochę inaczej niż zwykle. I zastanowić się.

jaczylion0 | 2012-05-13

Książka może się spodobać tylko i wyłącznie ludziom czytającym horoskopy, wróżącym z czegokolwiek i wierzącym w czary. Pozostałym ludziom zdecydowanie odradzam.

mrmnk | 2015-01-31

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku