Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
83-86737-09-3
poradniki, psychologia, ubiór
poradniki
Maja

Wolność wyboru naszego ubioru jest tylko pozorna. Zakładając to co nam się podoba, w czym czujemy się dobrze, ukazujemy jednocześnie wyraźnie naszą indywidualną osobowość, wewnętrzne problemy, przeżycia. Wychodzą drobiazgowo w zwyczajnej bluzce, spodniach, paskach, guzikach, itp. Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów...

Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów widzimy kompleksy czy problemy osobowościowe.

• Być jak Erica

8 (1 ocen i opinii)
Dziedzictwo Orchana
Aline Ohanesian

8 (3 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Mężczyzna w białych butach
Michał Larek , Waldemar Ciszak

6,56 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Rufus | 2015-12-07
Przeczytana: 2013 rok

Lekturę zaczynało się z fascynacją, jednak im dalej w las, tym więcej nieścisłości i niespójności w teoriach autora. Trudno mi powiedzieć, czy miały one w czasie debiutu pokrycie w rzeczywistości, jednak z całą pewnością nie przetrwały próby czasu. Można tę książkę traktować jako ciekawostkę, może nawet jako punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, ale nie jako poważną pracę naukową.

Alumfelga | 2014-07-22

Nawet najbardziej otwarty umysł nie może pozostać obojętny na brak jakichkolwiek źródeł i zdania w rodzaju:

"Wydaje się prawdopodobnym to, że dzieci wykształcają sobie wadę wzroku trochę na życzenie, aby nie widzieć czegoś, co jest bolesne i smutne."
(rozdział VIII, str. 102)

Rozczarowujący stek bzdur.

Ikki | 2011-05-23

Można wierzyć lub nie, zgadzać się z niektórymi opiniami, lub śmiać pod nosem. Może jednak warto czasami spojrzeć na siebie i innych trochę inaczej niż zwykle. I zastanowić się.

QueenM | 2015-05-19

Coś w tym jest, na podstawie różnych detali jesteśmy w stanie uzyskać informacje o człowieku. Nie brałabym jednak wszystkiego zbyt serio ;)

Paolina_pl | 2011-09-28

Książka naprawdę bardzo dobra i przydatna. Jednak szkoda trochę, że niektórych przykładów strojów nawet już nie da się zobaczyć na ulicy, bo po prostu wyszły z mody... Ale zawsze można to jakoś odnieść na obecnie panujące trendy;)

jaczylion0 | 2012-05-13

Książka może się spodobać tylko i wyłącznie ludziom czytającym horoskopy, wróżącym z czegokolwiek i wierzącym w czary. Pozostałym ludziom zdecydowanie odradzam.

Marcin | 2016-07-07
Na półkach: 2016, Przeczytane