Okładka książki Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Autor:
poradniki
typ
papier
Maja
5,04 (28 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Wolność wyboru naszego ubioru jest tylko pozorna. Zakładając to co nam się podoba, w czym czujemy się dobrze, ukazujemy jednocześnie wyraźnie naszą indywidualną osobowość, wewnętrzne problemy, przeżycia. Wychodzą drobiazgowo w zwyczajnej bluzce, spodniach, paskach, guzikach, itp. Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów...

Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich ubioru, gestów widzimy kompleksy czy problemy osobowościowe.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Alumfelga | 2014-07-22

Nawet najbardziej otwarty umysł nie może pozostać obojętny na brak jakichkolwiek źródeł i zdania w rodzaju:

"Wydaje się prawdopodobnym to, że dzieci wykształcają sobie wadę wzroku trochę na życzenie, aby nie widzieć czegoś, co jest bolesne i smutne."
(rozdział VIII, str. 102)

Rozczarowujący stek bzdur.

jaczylion0 | 2012-05-13

Książka może się spodobać tylko i wyłącznie ludziom czytającym horoskopy, wróżącym z czegokolwiek i wierzącym w czary. Pozostałym ludziom zdecydowanie odradzam.

Paolina_pl | 2011-09-28

Książka naprawdę bardzo dobra i przydatna. Jednak szkoda trochę, że niektórych przykładów strojów nawet już nie da się zobaczyć na ulicy, bo po prostu wyszły z mody... Ale zawsze można to jakoś odnieść na obecnie panujące trendy;)

Ikki | 2011-05-23

Można wierzyć lub nie, zgadzać się z niektórymi opiniami, lub śmiać pod nosem. Może jednak warto czasami spojrzeć na siebie i innych trochę inaczej niż zwykle. I zastanowić się.

mrmnk | 2015-01-31

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica