Zaburzenia mowy u dzieci z rozszczepem podniebienia : badania, teoria, praktyka

Wydawnictwo: Ergo-Sum
zdrowie, medycyna
Maja

Pierwsze systematyczne i obszerne opracowanie na temat mowy dzieci z rozszczepem podniebienia w ujęciu logopedycznym: Istotną cechą przygotowanego opracowania jest rozległe ujęcie tematu z perspektywy medycznej i logopedycznej. Książka zawiera obszerną relację ze studiów literaturowych, własne ujęcie problematyki zaburzeń realizacji fonemów, a także wybrane wyniki badań własnych. Ważne...

Istotną cechą przygotowanego opracowania jest rozległe ujęcie tematu z perspektywy medycznej i logopedycznej. Książka zawiera obszerną relację ze studiów literaturowych, własne ujęcie problematyki zaburzeń realizacji fonemów, a także wybrane wyniki badań własnych. Ważne miejsce zajmuje rozdział poświęcony omówieniu najistotniejszych problemów związanych z terapią zaburzeń mowy u osób rozszczepem podniebienia. Książka jest adresowana do logopedów, pedagogów i psychologów, jak również rodziców dzieci z rozszczepem.
W książce znajduje się 48 fotografii, 15 rysunków 5 tabel.

pherenike | 2012-12-09
Monka | 2011-11-10