Wrócę do Ciebie kacie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odmienne stany fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo SR
83-902610-6-5
Dominik

Poznaj KATÓW wymierzających sprawiedliwość w blasku reflektorów. LOTNIARZY szybujących w atmosferach gazowych olbrzymów. GŁOWOBÓJCÓW terroryzujących ziemskie kolonie. WDOWCÓW odtwarzających swe ciała przez klonowanie. ABORTMANÓW mordujących ludzi dla ich organów. Zbiór opowiadań: "Jesteśmy potrzebni" "Spróbuj przekonać Kolumba" "Wstań i idź" "Nocny koncert" "Po co żyją fomole" "Kogut,...

Zbiór opowiadań:
"Jesteśmy potrzebni"
"Spróbuj przekonać Kolumba"
"Wstań i idź"
"Nocny koncert"
"Po co żyją fomole"
"Kogut, który tylko gdacze"
"Kukiełki"
"Lotniarz"
"Głowobójcy"
"Wrócę do ciebie kacie"

Natalia | 2011-03-23
Przeczytana: 23 marca 2011

Zbiór bardzo dobrych opowiadań. Lata 2185, same innowacje, extra technologie, życie na kilku planetach, zwierzątka domowe zwane fomolami, wakacje na Marsie, komputery złączone z mózgami ludzkimi - jeśli ktoś lubi, zachwyci się, ale jeśli ktoś nie jesteś fanem chociażby w 1% - nie radzę sięgać :) Wrócę do ciebie, to opowiadania, które czyta się szybko i przyjemnie.

Pablos | 2011-09-19
Przeczytana: 19 września 2011

Wydany w 1995 roku zbiór dziesięciu opowiadań Tomasza Kołodziejczaka świetnie pokazuje zapał twórcy do pisania pod znakiem science fiction. Znajdziemy tu i poważne teksty, w tym jedno z najlepszych polskich opowiadań wszechczasów, mój prywatny numer jeden: “Wstań i idź”, ale znajdziemy i radosne bajeczki, niezwykle sympatyczne, pozbawione jakiegokolwiek ciężaru gatunkowego - ot, chociażby “Po co żyją fomole?”.

Autor czasem pokazuje nam trochę prywatnego światopoglądu, co widać przede wszystkim we “Wstań i idź”. Tekst traktuje o eutanazji w świecie przyszłości i do dziś potrafi zwalić z nóg, nawet tych, którzy są sympatykami takiego rozwiązania. Owszem, pewnie równie wielu znaleźlibyśmy takich, którzy opowiadanie uznaliby za demagogię, przedstawiającą eutanazję tylko z jednej, tej potwornej strony, a rzeczywistość jest przecież nieco bardziej skomplikowana. Traktując jednak tekst jako stricte science fiction, a właściwie bardziej social fiction otrzymujemy genialny utwór, który na...

AlexAnder | 2016-06-09
Marek Rygiel | 2016-02-18