W okowach lodu

Okładka książki W okowach lodu M. G. Harris
Okładka książki W okowach lodu
M. G. Harris Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Archiwum Josha (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Archiwum Josha (tom 2)
Ice Shock
Wydawnictwo Dolnośląskie
2010-06-30
2010-06-30
Iwona Michałowska-Gabrych
fantastyka zagadki tajemnice Meksyk

Lubicie czytać książki przygodowe dla młodzieży? Ja czasami chętnie sięgam po ten gatunek. "Z archiwum Josha. W okowach lodu" ❄️ pożyczyłam sobie jakiś czas temu od rodziców ale… jako ślepa kiszka nie zauważyłam, że jest to drugi tom całej serii o Joshu Garcii, no i ten, kiedy już się zorientowałam lektura tak mnie wciągnęła, że stwierdziłam, że doczytam ją do końca 🤣 Jednak nie żałuję, bo to była naprawdę dobra książka 👍
Czternastoletniego Josha, pół Anglika, pół Meksykanina, czekają niesamowite przygody rodem z Indiany Jonesa! Ale mimo że ma niewiele lat, z każdej wychodzi obronną ręką. Nasz bohater ucieka więc z piwnicy swojego wroga, brnie przez zimną rzekę, wędruje po labiryntach jaskini z dziewczyną, która jest mu przeznaczona i z którą ma się kiedyś ożenić, aż w końcu wspina się na oblodzoną górę nieaktywnego wulkanu! Wszystko w przepięknie opisanych okolicznościach przyrody zapierającego dech w piersiach Meksyku 🇲🇽 Wiele, jak na nastolatka, przyznajcie 😁
To wszystko jednak nie byłoby możliwe, gdyby nie fakt, że Josh jest Bakaba - potomkiem Majów zamieszkujących od lat ukryte przed wszystkimi tajemnicze miasto Ek Naab. Jego mieszkańcy strzegą tajemnic związanych ze starożytną i sekretną technologią, która może ochronić ludzkość przed tzw. superfalą mającą nadejść w 2012 r.
Czym jest Codex Ix i inne pozostałe tajemnicze przedmioty i dlaczego tylko Bakaba są odporni na ich zgubne działanie? Kim jest legendarny Itzamna i jak oraz dlaczego zginął ojciec Josha? Na te pytania odpowiada "W okowach lodu" 📘
To była bardzo dobra książka i czytało się ją z wielką ciekawością oraz przyjemnością. Kolejne rozdziały zdradzały coraz więcej tajemnic i to sprawiło, że lektura była wciągająca. Wiele pozostało do odkrycia, więc nie wykluczam, że kiedyś sięgnę po następne tomy serii.
7/10
@znosem.wksiazce

1995

Drugi tom jest tak samo świetny,przygody bohatera są bardzo fajne przedstawione,jakby samemu się w nich uczestniczyło ☺ polecam dawno nie czytałam tak dobrej przygodówki.

Fajna fantastyczna przygodówka dla młodzieży, a może nie tylko... Kupiłem książkę, nie wiedząc, że to kontynuacja. Czytelnik może jednak zorientować się w fabule. Są fragmenty bardzo wciągające, są też przynudne. Cała koncepcja miksu legend Majów i innych fantastycznych pomysłów autorki chyba są najsłabszym ogniwem książki. Chociaż młodym widzom to może nie przeszkadzać. Ogromny plus za klimat Oxfordu i Meksyku (choć czuję tu niedosyt...)

Drugi tom przygód Josha. Akcja się rozkręca i wciąga czytelnika.
Josh wraca do domu i stara się wrócić do swojego zwykłego spokojnego życia. Lecz demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Dziwne pocztówki, które dostaje są wyraźnym znakiem, że to jeszcze nie koniec. W dodatku Josh ma coraz więcej wątpliwości komu może ufać a komu nie. Czy wśród przyjaciół znalazł się zdrajca?
Ku mojej radości akcja "W okowach lodu" rozkręca się jeszcze bardziej niż w części pierwszej. Bohaterowie są już nieco dojrzalsi i ich zachowanie już tak nie irytuje jak na samym początku. Chociaż książka dalej ma jakieś małe niedociągnięcia to jest napisana zdecydowanie lepiej. Po tom trzeci sięgnę na pewno.

Drugi tom przygód Josha. Akcja się rozkręca i wciąga czytelnika.

Po ostatniej przeczytanej przeze mnie książce (wciągającej, ale ciężkiej do czytania) postanowiłem porwać się na coś lekkiego i przyjemnego - przygodówkę dla młodzieży - wybór padł na drugą część ARCHIWUM JOSHA.
Książkę mogę z pełną świadomością polecić, jest ciekawa i na pewno nie zawiedzie fanów pierwszej części. Zawsze coś się dzieje, otwiera nowe wątki.

Nie mam słów, książki z tej serii są nie do opisania! Doskonała fabuła! Bardzo mnie wciągnęła <3

Rewelacja!

Rewelacja!

Szybkie i zaskakujące zwroty akcji i niebanalna fabuła zachwycają w serii ''Z archiwum Josha''

Kolejna rewelacyjna książka z serii.

Kolejna rewelacyjna książka z serii.

Naprawde świetna ! Gdy zaczęło się ją czytać, trudno było przestać :)

Naprawde świetna ! Gdy zaczęło się ją czytać, trudno było przestać :)

• Poszukuje
  • (b) Chcę mieć na półce
  • Pakiet 3
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki W okowach lodu