W okowach lodu

Cykl: Archiwum Josha (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ice Shock
zagadki, tajemnice, Meksyk
Justilla

Po powrocie do Oksfordu Josh usiłuje zapomnieć o przeżyciach z Meksyku, ale przeszłość szybko daje o sobie znać. Wydaje mu się, że tajemnicze pocztówki z Meksyku zawierają zaszyfrowaną wiadomość, której nie potrafi odczytać... Josh zaczyna się zastanawiać, czy wśród jego najbliższych sojuszników nie ma zdrajcy. Dalsze dociekania zawiodą go z powrotem do ojczyzny ojca, gdzie czeka mnóstwo nieodkrytych tajemnic, ale także fałszywych tropów. Każdy jego ruch może doprowadzić do tragedii, lecz równie tragiczny może się okazać brak działania.

źródło opisu: https://publicat.pl/search/query?f=W%20okowach%20lodu

źródło okładki: https://publicat.pl/search/query?f=W%20okowach%20lodu

ChoiYoona | 2010-10-05
Przeczytana: 04 października 2010

W Okowach Lodu to historia o Joshu, chłopaku, który musi zmierzyć się z historią zaginionego lecz nadal żywego miasta Majów - Ek Naab. Po powrocie z Meksyku (tom 1 Niewidzialne miasto) okazuje się, że musi znowu zmierzyć się z przeciwnościami losu i uratować Majów i cały swiat przed katastrofą która odbędzie się w 2012. Prorocy nie wiedzą czy to na pewno będzie koniec świata czy może jednak coś gorszego.

Główny bohater tej książki Josh nigdy się nie poddaje, a w historię tą "dał się wkręcić" tylko dlatego, że szuka ojca lub jego mordercy. Chłopak nie wieży w jego śmierć, nie poddaje się i wraz z pomocą koleżanki postanawia zrobić wszystko w sprawie Ek Naab i odnaleźć ojca.

Historia ta dla mnie dała największą radę na przyszłość - Nigdy się nie poddawać nawet kiedy musimy pokonać ból, strach i niepewność. Książka napisana jest młodzieżowym językiem ale nie takim całkiem potocznym. Czyta się ją szybko i co jest dobre w tej książce cały czas się coś dzieje. Ciekawymi fragmentami są...

Zuza | 2012-07-16

Szybkie i zaskakujące zwroty akcji i niebanalna fabuła zachwycają w serii ''Z archiwum Josha''

PahaludO | 2011-11-10
Przeczytana: 20 października 2011

Naprawde świetna ! Gdy zaczęło się ją czytać, trudno było przestać :)

Linuxa | 2012-11-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Rewelacja!

Headlong | 2010-12-27
Przeczytana: 2010 rok

Genialna powieść, trzymająca w napięciu. Gdy się ją czyta, od razu chce się rozwiązać zagadkę razem z Joshem. Nie przewidziałam jednak, że jego ojciec jednak żyje. Czekam na trzecią część.

BezCloud | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

Nie mam słów, książki z tej serii są nie do opisania! Doskonała fabuła! Bardzo mnie wciągnęła <3

kamyk97 | 2012-01-10

Kolejna rewelacyjna książka z serii.

Piodr123 | 2016-12-04
Julia | 2016-11-17