Rysowane wierszyki

Wydawnictwo: Impuls
Maja

Opracowanie to stanowi zbiór wartych popularyzowania rysowanych wierszyków znanych już z dostępnej literatury oraz propozycje nowych utworów, które w większości powstawały przy aktywnym udziale dzieci. Rysowane wierszyki stymulują rozwój mowy dziecka. Stanowią doskonałą formę aktywizowania dzieci nieśmiałych, z opóźnionym rozwojem mowy. Często wykorzystywane są na zajęciach logopedycznych, np. utrwalających nową nauczoną głoskę. Wierszyki te są także doskonałym narzędziem do zabawy rodziców z małymi dziećmi.

urwiskowo | 2012-09-28

Wiele razy wspominałam, że synek nie jest fanem rysowania i kolorowania. Imam się jednak wszelkich sposobów by rękę malucha rozruszać w sposób przyjemny i zachęcający do dalszych ćwiczeń. A ponieważ synek lubi wszelkiego rodzaju wiersze, po raz kolejny przyszła nam z pomocą publikacja Oficyny Wydawniczej IMPULS "RYSOWANE WIERSZYKI".

Opowiem ci bajeczkę
o kółku i kreseczce,
gdy na kartce się spotkają,
wielkie cuda wyczyniają.
Wytęż mocno wzroki i słuch,
bo już kredki idą w ruch!
Tymi słowami wita książka wszystkich i sprawia, że cała rodzina chwyta nie tylko za kredki ale i inne sprzęty do rysowania, malowania i kreślenia.

Jak sam tytuł książki głosi jest to zbiór wierszyków, które są instrukcją jak narysować obrazek.
Na jednej stronie znajduje się wierszyk z rysunkami kolejnych etapów tworzenia a na drugiej kropkowany obrazek do ćwiczenia. Podobne kropkowane rysunki Oliwier znał z "GRAFIKI DLA SMYKA", dlatego z zapałem przystąpił do rysownia, gdy po raz pierwszy podsunęłam...

Art_emida | 2011-05-01
Maja | 2010-08-30