zdrowie, medycyna
Maja

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów logopedii i logopedów pracujących, ale mogą z niej również korzystać studenci pedagogiki, nauczania początkowego i wszystkie osoby pracujące z dziećmi, wychowujące je i zainteresowane ortodoncją lub profilaktyką wad zgryzu. Najwięcej uwagi poświęcono rozwojowi zgryzu i zębów od momentu poczęcia do momentu ukończenia ząbkowania....

Zadaniem logopedy, pedagoga, nauczyciela, pediatry, lekarza domowego jest zwrócenie uwagi na nieprawidłowości zgryzowe dziecka, zasygnalizowanie tego problemu rodzicom lub opiekunom i skierowanie do ortodontycznego leczenia specjalistycznego. Dlatego przedstawiono w książce krótko możliwości i sposoby profilaktyki i leczenia ortodontycznego, sygnalizując nowe techniki i postęp w tej dziedzinie wiedzy.

Zgromadzony materiał przekazany jest w sposób prosty i zrozumiały. Znacznym ułatwieniem w odbiorze treści prezentowanych w tej publikacji jest umieszczony na końcu słowniczek wyjaśniający specjalistyczne terminy. Dla osób chcących zweryfikować stan swojej wiedzy przydatne mogą okazać się też przygotowane przez autorkę zestawy pytań kontrolnych.

Pani_Airyxowa | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Logopedia