Ludi kak ludi ; Čudesa v Guslâre ; Devočka s Zemli

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ira | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 maja 2014

Proza braci Strugackich łapie czytelnika za dowolnie wybraną, wrażliwą część i telepie.
Proza Kira Bułyczowa, zwłaszcza niemal bajkowe, zabawne opowiastki o Wielkim Guslarze, wywołuje uśmiech. A jednak skutek jest ten sam - człowiek uśmiecha się, może nawet śmieje, a po chwili nachodzi go refleksja, którą można podsumować wyłącznie krótkim i jakże trafnym: "Ludzie jak ludzie"...

Efemeryda | 2017-07-16

Uwielbiam historie pisane przez Bułyczowa. W szacie SF przemycał celne spostrzeżenia w temacie codziennego życia. W tamtym czasie był jednym z niewielu zagranicznych pisarzy dostępnych po polsku i oficjalnie. Mam do niego sentyment.

Stefan Sterzycki | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Niestety książka jest zaczytana, będę ją sam kleił i oprawiał ... gdybym znalazł e-booka (oryginał lbu genialne tłumaczenie Tadeusza Goska) to kupił bym chętnie

książek: 1997
Jahty | 2012-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2012

Książka nie przypadła mi do gustu. Słabe historie trochę bardziej w stylu bajki niż science fiction.

tuten | 2015-04-29

Ciekawe i fantastyczne zdarzenia w szarej rzeczywistości

marijestmoja | 2018-04-11
Przeczytana: 13 lutego 1981