Głęboki kosmos

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-02245-8
Adam

| 2014-04-02

Do połowy książki przedzieramy się przez gąszcz terminów astronawigacyjnych i wzajemnych układów między stacjami badawczymi na Ziemi i reszcie naszego układu sł. Wbrew pozorom gąszcz przystępny i klarowny.
Jest XXVI w. Pobliskie gwiazdozbiory zbadano,ale istot rozumnych na nich brak. Wynalazki jednak robią swoje i przez hiperprzestrzeń udaje się docierać wgłąb galaktyki nie na kilka ale już na ok.650 lat świetlnych. Pierwsza wyprawa nie powróciła. Druga,ratunkowa,ląduje na czarnym karle,w pobliże którego dochodzą wpływy kolapsu innej dużej gwiazdy. Marzenie ludzi wreszcie się spełnia-spotykają Obcych. Kontakt może mało widowiskowy,ale za to przyjazny.
Co się stało z poprzednią ekspedycją?Jak nadprzestrzeń oddziałuje na istoty żywe?,jak „żeński”program komputerowy uczy się lawirowania,kokieterii i przywiązania?czy ludzie posłuchają rad i ostrzeżenia Obcych?
Na temat autora,nic więcej,oprócz”Głębokiego kosmosu”, nie wiem i nie znalazłam,ale książkę napisał...

maras | 2018-08-07

Oldschoolowe science-fiction, dziś może być odbierane trudniej i przez to oceniane niżej, niż kiedyś. Mi się jednak podobała, choć nie jest to powieść wybitna, aczkolwiek ma momenty ;)

Nemo | 2018-10-15
Paatim | 2018-04-16