Gwiazdy

Seria: Leksykon przyrodniczy
Wydawnictwo: Świat Książki
Steinbachs Naturfuhrer. Die Sterne
Agnieszka

Kolorowy, wyczerpujący, podręczny leksykon dla miłośników przyrody W dawnych czasach ludzie wyobrażali sobie niebo jako olbrzymie sklepienie. I chociaż wiemy od dawna, że taka półkula w rzeczywistości nie istnieje, to jednak przy obserwacji nieba i wyszukiwaniu ciał niebieskich jej wyobrażenie odgrywa ciągle ważną rolę. Niniejszy przewodnik podaje praktyczne wskazówki, w jaki sposób astronom-amator może za pomocą lornetki lub lunety dokonywać obserwacji nieba, znajdować gwiazdy, gwiazdozbiory i planety, a także sztuczne satelity. Obserwacje można prowadzić każdego dnia - pomocne w tym będą mapy nieba na każdy miesiąc.

Charlie_ | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Świetny leksykon dla początkujących wielbicieli nieba.
Zagadnienia i sposoby obserwacji gwiazd wyjaśnione są dość łopatologicznie, więc dostałem dokładnie to czego oczekiwałem od tej książki. Polecam każdemu kto chciałby zająć się amatorską ,,astronomią''. Pozycja na pewno zachęca do dalszego ukierunkowywania się w tę stronę.

Monszak | 2016-04-17
ReginaInferna | 2015-12-08