83-7255-710-1
góry, podróże
literatura faktu
Nat

Wybitna himalaistka Anna Czerwińska zajmująco, barwnie i bez patosu opisuje, jak zdobywała najwyższe szczyty wszystkich kontynentów - tak zwaną Koronę Ziemi. Ta "górska odyseja" jest nie tylko ciekawą relacją o ambitnych sportowych dokonaniach, lecz również przypowieścią o tym, że warto być wiernym sobie, z pokorą znosić porażki i konsekwentnie dążyć do celu. "Zgadzam się z twierdzeniem, że...

Ta "górska odyseja" jest nie tylko ciekawą relacją o ambitnych sportowych dokonaniach, lecz również przypowieścią o tym, że warto być wiernym sobie, z pokorą znosić porażki i konsekwentnie dążyć do celu. "Zgadzam się z twierdzeniem, że szczęście jest w dążeniu, a nie w posiadaniu - pisze autorka. - to, co zdobyte, należy już do przeszłości, ja chcę iść ciągle na przód. Wierzę, że jest to możliwe"

Wieruch | 2013-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Na początku pragnę wyrazić podziw dla siły, motywacji i osiągnięć Pani Czerwińskiej. Po przeczytaniu książki darzę ją wielkim szacunkiem za jej osiągnięcia górskie.

Książka, którą napisała jest opowiadaniem jak zdobywała poszczególne 9 szczytów należących do Korony Ziemi. Poznajemy trudności i przygody jakie towarzyszyły kolejnym wyprawom. Książka mocno wciąga. Szczególnie osoby, które chodzą po górach i są nimi zainspirowane.

Mimo lekko wypranego z emocji przekazu Pani Ani, dało się odczuć ogrom wysiłku jaki musiała włożyć w każdy szczyt. To zaparcie i wola zdobywania kolejnych gór powoduje, że nie możemy się oderwać od lektury. Czytając czujemy powiew zimnego wiatru i trud każdego kroku. Na końcu odczuwamy ulgę i lekko się uśmiechamy, bo wiemy, że kolejny szczyt zdobyty.

Momentami zakręci się też łza w oku, gdy usłyszymy jak łatwo i szybko giną ludzie w górach. Jak to jest kiedy rozmawia się z kimś rano, a popołudniu ma się świadomość, że zginął podczas ataku szczytowego....

brauniarz | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Anna Czerwińska to straszna kobieta. Jej duma i wychwalanie się jest dla mnie nie do udźwignięcia. Pierwsza i ostatnia jej książka, którą przeczytałem.

Moniś | 2013-09-06

Bardzo fajnie spisana historia zdobycia Korony Ziemi czyli wszystkich najwyższych szczytów kontynentów na naszym globie. Anna Czerwińska jest dla mnie guru polskiego kobiecego himalaizmu. Podziwiam ją i bardzo szczerze zazdroszczę, że zdobyła tak wiele szczytów

koemata | 2013-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2013

czyta się jednym tchem, góry pokazane jak na filmie

Azja: Mount Everest (8850 m n.p.m.)
Ameryka Południowa: Aconcagua (6960 m n.p.m.)
Ameryka Północna: McKinley (6195 m n.p.m.)
Afryka: Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)
Europa:
(według Międzynarodowej Unii Geograficznej) Mont Blanc (4810 m n.p.m.)
(według Messnera, Bassa i środowiska wspinaczkowego[czyli kogo?]) Elbrus (5642 m n.p.m.)
Australia:
(według Bassa) Góra Kościuszki (2230 m n.p.m.)
(według Messnera) Oceania: Puncak Jaya (4884 m n.p.m.)
Antarktyda: Masyw Vinsona (4897 m n.p.m.)

Paulina Król | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Jestem pełna podziwu dla dokonań Pani Anny Czerwińskiej, niesamowite jest to, z jaką determinacją, krok po kroku, realizuje swój cel. Niezwykłe zdjęcia, pasjonujące opisy górskiej przyrody i zmagań walki z własnymi słabościami i przeciwnościami, jakie stają na jej drodze to powód do szacunku i uznania. Książkę polecam miłośnikom gór, przyrody i tym, którzy chcą się przekonać, jak niezwykła jest osoba Anny Czerwińskiej.

busceros | 2013-01-23
Przeczytana: 2012 rok

Jeżeli lubi się literaturę górską, pozycja konieczna, inna niż typowe książki Czerwińskiej ale temat globalny z założenia.

PannAga | 2016-11-25
myggfa | 2016-11-06