Heartland - The Sisters of Mercy

muzyka
Adam

Hubert Lewiński | 2012-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Nie można odmówić tej książce przekazywania wielu ciekawych informacji i niejako porządkowania ich - historia SoM zawiera wiele sprzecznych doniesień i wieloznacznych interpretacji tego, co się rzeczywiście wydarzyło. Niemniej to, co mnie uderzyło w tej pozycji to zupełny brak obiektywizmu. Wszystko, co stworzył i wymyślił Eldritch jest boskie, genialne, a jak aktualnie nie jest, to jest na pewno wyprzedzające swoją epokę, natomiast cała krytyka zarówno ze strony byłych członków zespołu, czy mediów jest nieuzasadniona, krzywdząca i co najciekawsze "jednostronna". Lubię SoM, toteż chciałem poczytać o historii tego zespołu, jednak nastawienie autora każe mi wątpić w obiektywność ocen i interpretacji (a jest ich dużo) przedstawianych w książce faktów.

Marta | 2017-03-27

Gratka dla fanów Sisters of Mercy. Jak dla mnie idealna dawka konkretnej wiedzy na temat zespołu oraz jego twórczości. Jedynym defektem jest brak spojrzenia na mniej optymistyczne sprawy dotyczące historii SoM, jej byłych członków i trudnego charakteru Eldritch'a.

Jakub Poświątny | 2018-03-28
Przeczytana: 2011 rok