Fragmenty Nieznanego Nauczania

Wydawnictwo: Czarna Owca
In Search od the Miraculous - Fragments of an Unknown Teaching
filozofia i etyka
LittleClover

„Fragmenty nieznanego nauczania” to świadectwo ośmiu lat pracy Uspienskiego jako ucznia Gurdżijewa. Autor przytacza wiele rozmów ze swoim ówczesnym nauczycielem, szczegółowo odtwarza jego wykłady, opisuje własne przeżycia, przedstawiając w ten sposób podstawowe kosmologiczne i psychologiczne idee poznawanego przez siebie nauczania. Jednocześnie wnikliwie analizuje sytuację panującą w Rosji w okresie pierwszej wojny światowej i po wybuchu rewolucji bolszewickiej.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

fiona | 2012-09-12
Przeczytana: 11 września 2012

Książkę przeczytałam z dużym zaciekawieniem."Dawkowałam" sobie jeden rozdział dziennie gdyż prezentowaną wiedzę trzeba dobrze przemyśleć, przetrawić i przyswoić a nie jest ona łatwa...
Zaskakujące jest,że książka napisana na początku XX w nie straciła nic ze swej aktualności a wręcz zyskała.Upływ czasu i bieg historii potwierdził słuszność wielu nauk Gurdżijewa jak np. teorii o "człowieku maszynie". W obecnych czasach człowiek jest jeszcze bardziej "mechaniczny" i sterowany przez wpływy zewnętrzne , środki masowego przekazu itp niż było to 100 lat temu.Żyjemy "śpiąc" i wykonując mechaniczne zadania oraz przypisane nam role nie zastanawiając się i nie zadając sobie nawet pytania :"Dlaczego?"

Współczesna fizyka kwantowa potwierdza także nauki Gurdżijewa o wszechświecie, materii i energii, częstotliwości drgań i.in.

Na pewno jest to książka, o której długo się nie zapomina.

wrzazgk2 | 2016-08-01
Przeczytana: 05 sierpnia 2016