The End of Materialism

parapsychologia
popularnonaukowa
angielski
LittleClover

CHARLES TART reconciles the scientific and spiritual worlds by looking at empirical evidence for the existance of paranormal phenomena that points toward our spiritual nature, including telepathy, clairvoyance, precognition, psychokinesis and psychic healing.

LittleClover | 2010-08-29

Interesująca pozycja dla tych, którzy widzą lub chcieliby widzieć w człowieczeństwie i rzeczywistości coś więcej niż prostą (?) mechanikę. Niestety, omówienie jest dość powierzchowne (średnio 15 stron na każde ze "zjawisk"), więc może być tylko wstępem dla tych, którzy "zanim uwierzą muszą dogłębnie przeanalizować". Tak czy inaczej, książka prezentuje wciąż dość nowatorskie podejście do zjawisk paranormalnych - czyli podejście naukowe. Warto podjąć trochę wysiłku i sprowadzić tą lekturę z zagranicy.

Lapis Lazuli | 2015-08-22
zachanassian | 2012-08-05