1000 Years, 1000 People. Ranking the Men and Women who Shaped the Millenium
83-87634-06-9
Ania Mika

Filozofowie, artyści, mężowie stanu, wodzowie, wynalazcy, odkrywcy... Przedstawiciele obu płci, w każdym wieku, o różnym pochodzeniu, preferujący najrozmaitsze sposoby życia. Ranking tysiąca najważniejszych i najbardziej fascynujących postaci, które rzutowały na losy świata i ludzi. Jaki wpływ wywarli na sobie współczesnych, a jaki na całą ludzkość? Na czym polegała ich oryginalność? Charyzmatyczni geniusze, czy bohaterowie z przypadku? Opublikowane wyniki mogą zaskoczyć i wywołać dyskusję.

Ania Mika | 2010-08-29

Książka poprzedzona licznymi sondażami, badaniami o których wspominają autorzy na samym początku. Kolejność dodanych osób może wzbudzać liczne kontrowersje ale chyba o to autorom chodziło- skłania do refleksji.
Bardzo dobrze napisana, dowcipnie z licznymi ciekawostkami.
Ciekawe wstępy poprzedzające każde 100 osób.
Polecam.

Milena | 2015-04-12