83-204-1004-5
kosmos
technika
Adam

W książce opisano jak doszło do powstania i zastosowania do badań i prac w kosmosie samolotów kosmicznych nazywanych również wahadłowcami. Przedstawiano zarówno wcześniejsze badania nad samolotami rakietowymi serii X w USA, jak i projekty samolotów kosmicznych opracowane w ZSRR, Europie Zachodniej i Japonii. Opracowano szczegółowo program wahadłowca Space Shuttle oraz konstrukcję i losy amerykańskich samolotów kosmicznych. Książka zawiera dużo rysunków oraf fotografii czarnobiałych i kolorowych.

CamelXP | 2016-01-29

Jedna z bardzo niewielu książek traktujących temat samolotów kosmicznych w tak wyczerpujący sposób. Nie jest wolna od błędów merytorycznych, ale wynikają one w większości z ograniczonego dostępu do informacji w tamtych czasach, szczególnie na temat programów radzieckich.

MJ19 | 2015-02-04
Przeczytana: 2002 rok