Igranie z losem

Cykl: Grzech pierworodny (tom 23)
Wydawnictwo: Elipsa
Linedans
Joanna

Ola, nie bacząc na protesty żony, angażuje się w działalność konspiracyjną i przeprowadza uciekinierów przez zieloną granicę. Dorbet szaleje z niepokoju. Do Granvold zajeżdża często po jajka i masło niemiecki oficer. Dorbet przyjmuje go uprzejmie i wykorzystuje swój wdzięk, by odwrócić uwagę oficera od wiecznie nieobecnego męża. Nie przypuszcza nawet, jak straszne konsekwencje z tego...

Do Granvold zajeżdża często po jajka i masło niemiecki oficer. Dorbet przyjmuje go uprzejmie i wykorzystuje swój wdzięk, by odwrócić uwagę oficera od wiecznie nieobecnego męża. Nie przypuszcza nawet, jak straszne konsekwencje z tego wynikną...
Mali i Håvard borykają się z wieloma troskami, pociechą jednak jest dla nich ich wzajemna bliskość.

Sylwia | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Mottem przewodnim tego tomu jest śmierć, co ciekawe, o tej ostatniej decyduje przypadek, nie zaś tocząca się wojna.
Rodzina Stornes, śmiało może stawać w szranki z biblijnym Hiobem jeśli chodzi o ilość tragedii jaka ich dotknęła - zarówno wszystkich razem, jak i każdego z osobna.
Zdecydowanie nie spodobał mi się wątek II wojny światowej, który, moim zdaniem, opisany jest z perspektywy laika, w sposób odrealniony i daleki od moich oczekiwań.
Moja ocena:
5/10