Cienie przeszłości

Tłumaczenie: Grzegorz Skommer
Cykl: Grzech pierworodny (tom 20)
Wydawnictwo: Elipsa
Skygger
Joanna

Mali wraca z Ameryki do domu z mieszanymi uczuciami. Wie, że czeka ją poważna rozmowa z Håvardem, nie spodziewa się jednak, że mąż ma jej też coś ważnego do powiedzenia. Mały Ola Håvard, syn Håvarda i Laury, cierpi. Mali zdaje sobie sprawę, że musi działać, lecz zwleka z decyzją, obawiając się reakcji Laury. Do gospodarstwa przybywają Cyganie. Sivert musi zmierzyć się z własną przeszłością...

Do gospodarstwa przybywają Cyganie. Sivert musi zmierzyć się z własną przeszłością i zadawnioną urazą do matki. Razem wyruszają na osypisko, gdzie dopełnił się los Jo...

"Ukladali kamień na kamieniu, formując pamiątkowy stosik.
- Chciałabym coś tu zostawić - powiedziała Tordhild, sięgając do kieszeni. Wyjęła niewielką fotografię, na której ktoś uwiecznił ją, Siverta i Johannesa, i wcisnęła ją pod kamień na szczycie kopczyka.
- To cała nasza trójka, tato - szepnęła.
Mali wyjęła wianek i bez słowa złożyła go na kopczyku.
Wyprostowując się, ujrzała, że Sivert trzyma skrzypce".

Gssmore | 2016-09-21
Jolanta1967 | 2016-08-26