Deadly Harvest
zabójstwo, salem, okultyzm, policjant
alex2586

Na polu w pobliżu miasteczka Salem zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety w przebraniu stracha na wróble. Wśród okolicznych mieszkańców narasta panika, bo tutaj każdy zna legendę o złowieszczym Żniwiarzu. Echa tej sprawy docierają do policjanta Jeremy’ego Flynna, który przyjechał do Salem w poszukiwaniu żony przyjaciela. Jeremy wyśmiewa małomiasteczkową mentalność, szydzi z wiary w zabobony, ale tylko do czasu, gdy do jego śledztwa niespodziewanie wtrąca się miejscowa specjalistka od okultyzmu, Rowenna Cavanaugh...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

ana555 | 2016-07-21

Bardzo podobna do pierwszej części. Również pojawiają się zjawiska paranormalne , czarownicy , wróżbici , cmentarz , duchy , miłość między głównymi bohaterami. Ta powieść była jednak troszeczkę lepsza od poprzedniej - bardziej interesujący i wciągający pomysł na książkę i koniec nie do przewidzenia.

Hexer | 2015-05-29

Szybko się czyta, niestety nie wzbudza żadnego napięcia. Przewidywalna fabuła. Od samego początku można się domyślić kto jest mordercą. Bohaterom wszystko podawane jest na tacy, nie są zmuszani do większego wysiłku. Jeśli ktoś ceni sobie dobry kryminał, to nie polecam tej książki.

Magda | 2014-05-19

Całkiem przyjemna książka, miło się ją czytało. Opowiada historię zniknięcia kobiety i śledztwa wokół tej sprawy. Ciekawy klimat ale liczyłam na lepsze zakończenie

called | 2016-06-05

Zaczynało się fajnie, ale ostatecznie wszystko zostało napisane w schematyczny sposób. Na nudę ok.

Marta_De | 2016-12-06

Za każdym razem obiecuję sobie, że już więcej nie sięgnę po książkę autora, który z lubością skupia się na romansie głównych bohaterów, zamiast na intrygującej historii, która została opisana na okładce.
Niestety, zwykle ze sobą przegrywam, bo książka kosztuje ledwie parę złotych na wyprzedaży, a i fabuła zapowiada się interesująco.

Drażnią mnie wzajemne zaloty bohaterów, podchody, wzloty i upadki, porywy serca... Noż kurczę, czy ja tu przyszłam czytać tanie romansidło??? Do jakich odbiorców w ogóle kierowany jest ten typ powieści?

Zirytowałam się w trakcie czytania tej książki, a opisy jak Jeremy szaleje ze strachu i niepokoju o cudną Rowenne tylko dopełniły dzieła.

Jak to często bywa - dobry pomysł, ale wykonanie...

Cecilia | 2013-01-15
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wypożyczyłam tą książkę z biblioteki , ponieważ spodobał mi się tytuł.Dość straszny.Jest to drugi tom a wcześniej nie czytałam pierwszego tomu.Całkiem dobra powieść choć można jej kilka rzeczy zarzucić.Idealna lektura na jesienne wieczory.
Z dużym wyczuciem autorka opisała stracha na wróble,który tak naprawdę był zmasakrowanym ciałem młodej dziewczyny.Czytelnicy o słabych nerwach mogli poczuć się nieswojo. Nawet ja momentami się bałam.Przedstawienie zwłok z niezwykłym rozmachem opisane w sposób przerażający ,powodujący nudności.
Akcja toczy się jesienią a w dodatku morderstwo zostało popełnione na polu kukurydzy.Ma swój specyficzny klimat.
Czułam rozbawienie dowiadując się o duchu zmarłego chłopca, którego główny bohater w przeszłości nie uratował.Zjawa ukazywała się Jeremy'mu nocami , niekiedy objawiała się w snach .W punkcie kulminacyjnym ten właśnie duch pomaga głównemu bohaterowi znaleźć ukochaną ,która została porwana przez psychopatę.Przemieszcza się z nim w inne miejsce ,...

niebo14 | 2015-10-11
Przeczytana: maj 2015

Bardzo dobra książka. Można powiedzieć, że momentami czuje się klimat typowego horroru. Prosta historia. Legenda ciągnąca się za miasteczkiem i oczywiście miasto Salem tak bardzo związane z wszelkimi historiami o czarownicach czy innych stworach. Wszystko nadaje książce specyficzny urok.

Karolina | 2016-09-18
Przeczytana: 17 września 2016

ojej... słabiuuuutko.... jak pierwsza część jeszcze była do wytrzymania bo dawno czegoś takiego nie czytałam to druga część to męczarnia. Kopiuj wklej część pierwsza.... Nic nie zaskakuje, wszystko już było. Płakać mi się chcę jak pomyślę że to jeszcze jedna część :(

Eriss266 | 2012-10-22
Przeczytana: 21 października 2012

Z pewnością jest lepsza od pierwszej części. Mniej autorka skupia się na romansie głównych bohaterów a więcej na sprawie tajemniczych morderstw.

blair91 | 2013-01-18

O wiele lepsza niż część pierwsza. Chociaż i bez duchów fabuła byłaby dobra. Może nawet lepsza.