Deadly Harvest
zabójstwo, salem, okultyzm, policjant
alex2586

Na polu w pobliżu miasteczka Salem zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety w przebraniu stracha na wróble. Wśród okolicznych mieszkańców narasta panika, bo tutaj każdy zna legendę o złowieszczym Żniwiarzu. Echa tej sprawy docierają do policjanta Jeremy’ego Flynna, który przyjechał do Salem w poszukiwaniu żony przyjaciela. Jeremy wyśmiewa małomiasteczkową mentalność, szydzi z wiary w zabobony, ale tylko do czasu, gdy do jego śledztwa niespodziewanie wtrąca się miejscowa specjalistka od okultyzmu, Rowenna Cavanaugh...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Joanna | 2017-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

II część trylogii o braciach Flynn. tym razem poznajemy środkowego z braci Jeremego. i jego miłość Rowennę. oczywiście obaj próbują rozszyfrować mordercę. ona zaangażowana bardzo dosłownie, gdyż grozi jej realne niebezpieczeństwo. trochę zjawisk nadprzyrodzonych, ale w granicach rozsądku.

ana555 | 2016-07-21

Bardzo podobna do pierwszej części. Również pojawiają się zjawiska paranormalne , czarownicy , wróżbici , cmentarz , duchy , miłość między głównymi bohaterami. Ta powieść była jednak troszeczkę lepsza od poprzedniej - bardziej interesujący i wciągający pomysł na książkę i koniec nie do przewidzenia.

Hexer | 2015-05-29

Szybko się czyta, niestety nie wzbudza żadnego napięcia. Przewidywalna fabuła. Od samego początku można się domyślić kto jest mordercą. Bohaterom wszystko podawane jest na tacy, nie są zmuszani do większego wysiłku. Jeśli ktoś ceni sobie dobry kryminał, to nie polecam tej książki.

wiola1965 | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Według mnie to nie kryminał, ale raczej horror. Opisy popełnionych morderstw były zbyt drastyczne jak dla mnie. Do tego jakieś duchy, diabły.... Poza duchami były mało wiarygodne sceny, np. gdy jedna z bohaterek uciekała przed mordercą mając związane ręce i nogi grubym sznurem. W pewnym momencie natrafia na ostry kamień i pocierając sznur o niego uwalnia się z więzów. No tu, to już według mnie autorkę naprawdę poniosła fantazja. A może tym razem to dobre siły nadprzyrodzone pomogły?;) Przeczytać można, ale specjalnie polecać nie będę.

Magda | 2014-05-19

Całkiem przyjemna książka, miło się ją czytało. Opowiada historię zniknięcia kobiety i śledztwa wokół tej sprawy. Ciekawy klimat ale liczyłam na lepsze zakończenie

called | 2016-06-05

Zaczynało się fajnie, ale ostatecznie wszystko zostało napisane w schematyczny sposób. Na nudę ok.

KingaCzytamPolecam | 2018-07-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam szczerze, że ta książka, a raczej e-book trafił do mnie przypadkiem. Szukałam czegoś idealnego na halloween i to był strzał w dziesiątkę. Nie chciałam przed rozpoczęciem książki, czytać jej recenzji i opinii, aby nie poznać przypadkiem zbyt wielu szczegółów, dlatego nie wiedziałam, że zaczynam trylogię "Dziedzictwo braci Flynn" od drugiego tomu ☺ Nie żałuję, a pozostałe części zamierzam nadrobić w najbliższym czasie.

"Krwawe żniwa" czytałam z zapartym tchem, mimo mojego wiecznego braku czasu te 318 stron pochłonęłam w 2-3 dni. Nie pamiętam dokładnie. Ale wiem, że jeśli musiałam odłożyć ją na chwilę i zająć się czymś innym moje myśli wciąż krążyły wokół Rowenny, Jeremy'ego i biednej Mary. Heather stworzył powieść, która niebezpiecznie wciąga, czytelnik jest zaaferowany historią do tego stopnia, że zapomina o tym, że musi jeść i pić. Liczy się dla niego tylko los Mary, historia Żniwiarza, Adama i Evi'e, a także ciąg dalszy romansu, który rodzi się w trakcie całej tej...

Marta_De | 2016-12-06

Za każdym razem obiecuję sobie, że już więcej nie sięgnę po książkę autora, który z lubością skupia się na romansie głównych bohaterów, zamiast na intrygującej historii, która została opisana na okładce.
Niestety, zwykle ze sobą przegrywam, bo książka kosztuje ledwie parę złotych na wyprzedaży, a i fabuła zapowiada się interesująco.

Drażnią mnie wzajemne zaloty bohaterów, podchody, wzloty i upadki, porywy serca... Noż kurczę, czy ja tu przyszłam czytać tanie romansidło??? Do jakich odbiorców w ogóle kierowany jest ten typ powieści?

Zirytowałam się w trakcie czytania tej książki, a opisy jak Jeremy szaleje ze strachu i niepokoju o cudną Rowenne tylko dopełniły dzieła.

Jak to często bywa - dobry pomysł, ale wykonanie...

Vidente | 2015-10-11
Przeczytana: maj 2015

Bardzo dobra książka. Można powiedzieć, że momentami czuje się klimat typowego horroru. Prosta historia. Legenda ciągnąca się za miasteczkiem i oczywiście miasto Salem tak bardzo związane z wszelkimi historiami o czarownicach czy innych stworach. Wszystko nadaje książce specyficzny urok.

Cecilia | 2013-01-15
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wypożyczyłam tą książkę z biblioteki , ponieważ spodobał mi się tytuł.Dość straszny.Jest to drugi tom a wcześniej nie czytałam pierwszego tomu.Całkiem dobra powieść choć można jej kilka rzeczy zarzucić.Idealna lektura na jesienne wieczory.
Z dużym wyczuciem autorka opisała stracha na wróble,który tak naprawdę był zmasakrowanym ciałem młodej dziewczyny.Czytelnicy o słabych nerwach mogli poczuć się nieswojo. Nawet ja momentami się bałam.Przedstawienie zwłok z niezwykłym rozmachem opisane w sposób przerażający ,powodujący nudności.
Akcja toczy się jesienią a w dodatku morderstwo zostało popełnione na polu kukurydzy.Ma swój specyficzny klimat.
Czułam rozbawienie dowiadując się o duchu zmarłego chłopca, którego główny bohater w przeszłości nie uratował.Zjawa ukazywała się Jeremy'mu nocami , niekiedy objawiała się w snach .W punkcie kulminacyjnym ten właśnie duch pomaga głównemu bohaterowi znaleźć ukochaną ,która została porwana przez psychopatę.Przemieszcza się z nim w inne miejsce ,...