Talizmany Shannary

The Talismans of Shannara
8371206011
elfy, druidzi, magia, bohaterowie
alex2586

Potomkowie elfiego rodu Sannary zakończyli swoje poszukiwania: Paranor, warownia druidów, z powrotem znalazł się w świecie ludzi, elfy wróciły do czterech krain, a Par Ohmsford odnalazł legendarny Miecz Shannary. Aby jednak do końca wypełnić powierzone im przez Allanona zadanie i położyć kres śmiertelnej chorobie czterech krain, Walker Boh, Wren Elessedil i Par muszą połączyć swe siły i władzę. Garstkę zdeterminowanych bohaterów czeka ostateczna walka ze straszliwym, rozprzestrzeniającym się złem, które pragnie ich zmiażdżyć..

Matylda Saresta | 2016-05-14

Kolejna, bardzo dobra cześć świetnej serii, aż prosząca się o rewelacyjną ekranizację:)

Adam Kopeć | 2012-07-14

Dobry czy zły?

Tali­zmany Shan­nary to 7 tom cyklu Shan­nara. Prze­czy­ta­łem wszyst­kie poprzed­nie i czy­tam dalej. W tej czę­ści naj­bar­dziej zacie­ka­wił mnie wątek prze­cią­ga­nia Para na złą stronę. Już kilka razy spo­ty­ka­łem się z takim moty­wem w innych książ­kach i fil­mach i zaczyna mnie to coraz bar­dziej cie­ka­wić. Co powo­duje, że czło­wiek doko­nuje zdrady? Dla­czego potrafi się tak rady­kal­nie zmie­nić? Wczo­raj był przy­ja­cie­lem, a dziś już wro­giem. Jak to możliwe?

Zwąt­pie­nie

Powody mogą być różne. Możesz zoba­czyć, że na Parze były wyko­rzy­sty­wane bar­dzo sub­telne metody pra­nia mózgu. Pozwo­lono mu wie­rzyć w rze­czy, które nie wyda­rzyły się w rze­czy­wi­sto­ści. Za pomocą ilu­zji, odpo­wied­nio dobra­nych słów Par zaczął wąt­pić w siebie.

Wiesz jakiego czło­wieka naj­ła­twiej zła­mać? Tego, który nie ma już nadziei. Tego, który stra­cił wszystko co dla niego ważne. Wtedy możesz mu wmó­wić nie­mal wszystko. Czło­wiek na dnie uwie­rzy w cokol­wiek,...

untitled92 | 2018-05-04
Na półkach: 2018, Przeczytane