Dziecko miłości

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Cykl: Grzech pierworodny (tom 4)
Wydawnictwo: Elipsa
Kjaerlighetsbarnet
Joanna

Mały Sivert, synek Mali, jest oczkiem w głowie swojej mamy. Kobieta robi wszystko, co w jej mocy, żeby ustrzec synka przed niechęcią, którą na każdym kroku okazują jej osoby z najbliższego otoczenia. Zbliża się jesień. Mali i mały Sivert wyjeżdżają na górskie pastwiska, żeby posprzątać i przygotować szałas przed nadejściem zimy. Jednak nieoczekiwanie staje się to, co nigdy nie powinno się wydarzyć: wraca cygan Jo. Pokrewieństwo z małym Siwertem okazuje się aż nazbyt oczywiste. Radość Mali ze wspólnych chwil spędzonych z ukochanym zostaje zakłócona przez strach, że świat pozna jej najskrytszą tajemnicę.Saga "Grzech Pierworodny" w skandynawskiej literaturze popularnej to największy hit od czasu "Sagi o ludziach lodu". - Anna Marciniakówna, Wybitna skandynawistka, dziennikarka, tłumaczka. W Polsce seria ta osiągnęła niebywały sukces!

Trudno mi ocenić tę część... Z jednej strony intryga i fabuła bardzo wciąga i zachwyca: przemyślana co do detalu, intrygująca oraz ciekawa, ale z drugiej strony tak bardzo mroczna, że jednakowoż męcząca i nieprawdopodobna.
Mimo wszystko zachęcam do lektury. Sama nie mogę się doczekać, jak rozwinie się akcja w następnych częściach. Tak więc zamykam ostatnią stronicę "Dziecka miłości", zapominam o tym, co złego w niej przeczytałam i z ochotą kontynuuję podróż po meandrach życia Mali Stornes.
Niewątpliwym plusem lektury, w moim przekonaniu, są opisy życia i zwyczajów norweskich początku 20 w. Przyjemność z czytania jest dodatkowo dosłodzona wiedzą etnograficzną ukrytą na kartach książki.
Moja ocena:
6/10