Pojazdy pancerne aliantów 1939-1945

Tłumaczenie: Przemysław Pyś
Wydawnictwo: Bellona
Western Allied Tanks 1939-45
Krzysiek W

Książka zawiera ponad 200 ilustracji barwnych - w ujednoliconej skali - przedstawiających wszystkie najważniejsze alianckie czołgi oraz pojazdy opancerzone używane podczas II wojny światowej. Uwzględniono przy tym ich kamuflaż bojowy. Ilustracjom towarzyszą szczegółowe opisy oraz dane techniczne. Poszczególne typy tych konstrukcji, jak również ich rozwój, pokazano na tle bitew i kampanii...

Poszczególne typy tych konstrukcji, jak również ich rozwój, pokazano na tle bitew i kampanii wojennych, poczynając od niemieckiego blitzkriegu w Polsce, Belgii, Holandii i Francji - aż po ostateczny upadek Trzeciej Rzeszy w maju 1945 r.

Szczegółowy i wyczerpujący leksykon przeznaczony jest zarówno dla entuzjastów historii, jak też dla osób interesujących się techniką wojenną.

Malaj | 2015-11-15
Na półkach: WWII, Posiadam, Przeczytane