Fatum Laury Ulloa

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
biznes, finanse

Hipnotyzująca powieść o miłości, namiętności i przeznaczeniu, pełna rodzinnych tajemnic, lęku, podejrzeń i ukrytych pragnień napisana z niezwykłą wyobraźnią saga rodziny Ulloa, rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat ubiegłego wieku.

VenusInFur | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014
neuromance | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Powieść, w zasadzie większe opowiadanie, o tajemnicach starego rodu i namiętnościach między członkami rodziny. Dość ciekawy klimat, przesycony niepokojem, ponurymi przepowiedniami i wierzeniami wieśniaków. W zasadzie - łatwo domyślić się zakończenia, jednak nie odebrało mi to przyjemności z czytania książki. Wynagrodził to ładny język powieści.

whisky | 2014-12-12
Na półkach: Hiszpańskie, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Powiastka ta przypomina wspominki staruszek na ganku. O ludziach, których nie znamy, w czasach, których nie pamiętamy w okolicznościach, których nie rozumiemy.
Ogrom bohaterów epizodycznych jest przytłączający większość tych wspomnień nie wnosi nic do fabuły. Ciężko jest nawet powiedzieć, że ta historia jakoś się kończy - bardziej urywa.
Mimo, że chętnie sięgam po serię Salsa, ta pozycja bardzo mnie rozczarowała.

Asia | 2015-07-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2015

Głównie w książce chodzi o dwie niezbyt odpowiednie namiętności. Jedną z dawnych lat, namiętność hrabiego, druga historia rozgrywa się w trakcie czytania, silne uczucie jego syna. Trzeba przyznać, że końcówka wyjaśnia wiele co do wcześniejszych wydarzeń, ale nie wyjaśnia za wiele co bohater postanowi. Książkę czytało się przyjemnie, nie widzę powodu, żeby oceniać ją źle. Jak na książkę o niecałych 200 stronach dzieje się tam dużo, ale rzecz jasna nie wszystkie wątki są maksymalnie rozwinięte, nie wszystkie postaci mocno zarysowane.

Bentesikyme | 2016-08-15

Przyjemna dla tych, którzy wiedzą co nieco o historii i literaturze hiszpańskojęzycznej i uśmiechną się ze zrozumieniem na wspomnienie Pi i Margalla albo Bécquera, ale niewyróżniająca się fabułą ani stylem. Krótka opowieść na jedno popołudnie.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-27