Pojedynek: Koci kryminał

Wydawnictwo: Sic!
Das Duell: Ein Felidae-Roman
literatura niemiecka, kot
Adam

Pojedynek to kolejny z jego "kocich kryminałów". Kot Francis - najsłynniejszy detektyw w świecie czworonogów, znany czytelnikom z książki Salve Roma!, w której ścigał zbrodniarzy w lochach Watykanu - trochę się już starzeje i najchętniej spędzałby czas w ciepłym fotelu wraz ze swoim dwunożnym "otwieraczem do puszek z karmą" - Gustawem. Tymczasem w okolicy pojawia się młody konkurent, kot Adrian, który okazuje się lepszy nie tylko w dziedzinie zalotów. Kiedy trzeba rozwiązać ponurą zagadkę morderstw i eksperymentów na zwierzętach, Francis nie chce pozostać w tyle i postanawia wziąć sprawy w swoje łapy... Zabawny i do samego końca trzymający w napięciu kryminał z solidną porcją - często zaskakującej - wiedzy o kociej naturze i kocich obyczajach.

8_oclock | 2014-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 30 maja 2014

Zaczyna się żartobliwie jak uprzednio, niestety nie jest to zwykły kryminał, akcja rozwija się w powieść fantastyczną z przesłaniem. Odrobinę kojarzy mi się z "Wyspą doktora Moreau", którą zresztą słabo pamiętam. Akcja przykuła moją uwagę, powieść, moim zdaniem, ma wartościowe przesłanie, ale ogólnie mnie przygnębiła.

Iga | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Nie kryminał, a fantasy jak dla mnie. Ogólnie książka niezła ze względu na inny sposób patrzenia na świat. Troszkę rozczarowana jestem, spodziewałam się czegoś lepszego.

Meehoow | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Dla Biblioteki

Zaczyna się nieźle. Później jest coraz gorzej. Natomiast sama kulminacja to totalny nonsens. I to delikatnie mówiąc...

Severity | 2016-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2016