6 (19 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Adam

Jale | 2015-05-06
Przeczytana: 05 maja 2015

"Nostalgia..." to dość przyjemny, szybko się czytający kryminałek z wątkiem nadprzyrodzonym, osadzony w realiach amerykańskich i posiadający szereg interesująco odmalowanych postaci. Szkoda tylko, że im bliżej końca, tym bardziej nasila się uczucie rozczarowania książką.

Akcja powieści jest w sumie prosta. W jednym z amerykańskich miast ma miejsce seria dziwnych morderstw. Popełniają je - bez najmniejszego motywu - zupełnie przypadkowe osoby, które w dodatku po fakcie wcale nie pamiętają, że targnęły się na czyjeś życie. Do sprawy zostaje przydzielony policjant w asyście przysłanego z głębi kraju statystyka, upatrującego przyczyn zjawiska w dużym odsetku mieszkańców, których przodkowie pochodzili z pewnego nieistniejącego już miasteczka.

Czytelnik jest trzymany w niewiedzy bardzo długo, niemal do samego końca, problem jednak polega na tym, że finalne rozstrzygnięcie pozostawia bardzo wiele do życzenia. Rozwikłanie intrygi jest zauważalnie naciągane i niepełne, w dodatku zostało...

WojteK | 2013-09-17
Przeczytana: 2012 rok

Niezła powieść rozrywkowa. Akcja, tajemnica i trochę kryminału. Na wyróżnienie zasługuje scena pościgu helikopterami, która opisana jest dynamicznie i szczegółowo (:

Fidel-F2 | 2016-02-17

Czytałem dziecięciem będąc. Wtedy podobało się, ale wtedy byle czym można było mnie zachwycić. Przygodowe czytadło bez ekstremów.

Lanii | 2012-04-12
Przeczytana: 13 marca 2012