Rok dziesięć tysięcy
Adam

Inne wydania

Rok dziesięć tysięcy

Pablo | 2016-01-13

Czesław Chruszczewski to polski dziennikarz i pisarz S-F okresu PRL. Chociaż poziomem nie dorównywał Lemowi czy Zajdlowi, to jednak jest to solidna S-F, którą reprezentował np. Konrad Fijałkowski. W książce "Rok 10 000" jego opowiadania mają formę pastiszu zakończonego nieoczekiwaną puentą, przez co w konwencji są podobne do "Bajek robotów" Stanisława Lema, jednak są znacznie bardziej zróżnicowane tematycznie.

| 2011-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2011

To była moja pierwsza styczność z Chruszczewskim. Praktycznie strzał w ciemno. Jak się okazało styl autora jest bardzo przystępny a opowiadania zawarte w tym zbiorze są zabawne, oryginalne z inteligentną puentą. Podczas czytania od razu przyszedł mi na myśl styl pisania Henryego Kuttnera zwłaszcza jego opowiadania o rodzince mutantów.

problem | 2016-11-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane