Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelbyego

Okładka książki Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelbyego Scott Kelby
Scott Kelby Wydawnictwo: Helion hobby
hobby
The Digital Photography Book, Volume 2
Helion
2008-08-01
2008-08-01
Piotr Cieślak
fotografia zdjęcia poradnik aparat

Okładka książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
Zmień swoje ży... Ewa Chodakowska, Le...
Okładka książki Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał Terry Horne, Simon Wootton
Trenuj swój um... Terry Horne, Simon ...
Okładka książki Mowa ciała Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała Allan Pease, Barbar...

Syf. Mniej niż 0 dla mnie...

Syf. Mniej niż 0 dla mnie...

kolejna świetna publikacja tego autora :) jestem jego wierną fanką i dzięki niemu robie lepsze zdjęcia :) najlepsza książka o fotografii jaka może być!

SK jak zwykle w formie. Czytając uważnie jego porady mamy wrażenie, jakbyśmy sami uczestniczyli w warsztatach z udziałem artysty. A w konsekwencji jeszcze bardziej zaprzyjaźniamy się z własnym aparatem...

Świetnie napisana książka, lecz przeznaczona dla osób, które mają przynajmniej podstawową wiedzę na temat fotografii.
Książka pokazuje przykłady jak lepiej robić zdjęcia np. weselne, czy podczas sportu. Pokazuje także jak lepiej stosować lampę błyskową i przykłady robienia zdjęć z użyciem technologii ISO.
Generalnie książka godna polecenia, lecz wymagana jest podstawowa wiedza na temat fotografii ;)

Generalnie książka godna polecenia, lecz wymagana jest podstawowa...

Wielu książek fotograficznych w swoim życiu nie przeczytałam, a fotografuję od około dwóch lat. Teraz postanowiłam przeczytać tę. Czy coś z niej wyniosłam? Chyba nie.
Co prawda książka jest napisana świetnym językiem! Podobało mi się "koleżeńskie" podejście autora do czytelnika. Zero utrudniania czytelnikowi zrozumienia sensu fotografii poprzez trudny język fotograficzny. Jednakże dla osób zupełnie zielonych jest to książka idealna na start, podstawy z każdej kategorii, czy to sprzętu czy jak ugryźć np zdjęcia ślubne. Mimo wszystko przyjemnie się czytało, a że dorwana na promocji na allegro za 19zł, to jest dobrze.
Od sfery technicznej to dość dobrze zrobiona 'wizualnie' chociaż kilka zdjęć miało dziwną jakość, były mocno rozmyte, do tego dobrej jakości papier:)
Przeczytana, w jeden dzień.

Książka bardzo dobra dla osób zainteresowanych fotografią i posiadających już podstawową wiedzę związana z tematem.
Autor rozwija zagadnienia z wcześniejszej książki tej serii "195 ujęć Scotta Kelby'ego" i zakłada, że jesteśmy po jej lekturze i że znamy już omówione tam techniki i sztuczki.
W tej części dowiemy się jak profesjonalnie użwać lampy błyskowej, o własnym studio, jak robić lepsze portrety, zdjęcia krajobrazowe, ślubne, z podróży oraz makro. Otrzymamy też garść bardzo użytecznych i pomocnych wskazówek do zastosowania przy każdym rodzaju fotografii. Na końcu autor omawia jak zrobić konkretne zdjęcie bądź zbliżone do przedstawionego.
Wszystko to bardzo przyjazny sposób, prostym językiem bez zbędnego rozwodzenia się nad kwestiami technicznymi. Nie znaczy to oczywiście, że nie dowiemy się jakiego warto wykorzystywać sprzętu. Kelby poleca proponuje nam sprzęt który warto kupić z różnych półek cenowych.
Jeżeli przeczytaliśmy wcześniej "195 ujęć..." i mamy opanowane prezentowane tam techniki, to ta pozycja pomoże nam się jeszcze bardziej rozwinąć i robić coraz lepsze zdjęcia. Polecam.

W tej części dowiemy się jak profesjonalnie użwać lampy błyskowej, o własnym...

• Fotografia
  • FOTOGRAFIA
  • Fotografia

Dodaj cytat z książki Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelbyego