Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelbyego

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Digital Photography Book, Volume 2
978-83-246-1580-3
fotografia, zdjęcia, poradnik, aparat
hobby
Elbereth

Scott Kelby, światowej sławy autor książek o fotografii cyfrowej, powraca z nową publikacją stanowiącą drugą część bestsellera "195 ujęć Scotta Kelby"ego. Sekrety mistrza fotografii cyfrowej". Podobnie jak poprzednia - bijąca światowe rekordy sprzedaży książka z tej dziedziny - także i ta wprowadzi Cię w świat prawdziwie artystycznej fotografii i odsłoni kolejne arkana pracy zawodowców. Gotowy do nauki pod czujnym okiem mistrza?

Książka "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby"ego" to niezwykły przewodnik po krainie doskonałej fotografii cyfrowej. Pozbawiony technicznego żargonu poradnik po brzegi wypełniony jest ciekawostkami, radami i wskazówkami, które pozwolą Ci robić zdjęcia na profesjonalnym poziomie. Oprócz szczegółowych instrukcji wykonywania fotografii, zawiera przepisy na gotowe zdjęcia ślubne, krajobrazów i z podróży. Dzięki niej nauczysz się, jak robić urzekające zbliżenia i makrofotografie, dowiesz się, jak czytać histogram i posługiwać się nim, a także jak zastosować światło modelujące i sterować drugą lampą błyskową.

Profesjonalne użycie lampy błyskowej
Przygotowanie własnego studia fotograficznego
Portrety i fotografie krajobrazów
Zdjęcia ślubne i zdjęcia z podróży
Makrofotografia
Redukcja szumu cyfrowego na zdjęciach
Opracowanie tematycznej sekwencji zdjęć
Kompozycja fotografii we wnętrzach
Fotografowanie w ujęciu pionowym
Wybór odpowiedniej czułości ISO

kroolu | 2016-01-12
Przeczytana: październik 2014

SK jak zwykle w formie. Czytając uważnie jego porady mamy wrażenie, jakbyśmy sami uczestniczyli w warsztatach z udziałem artysty. A w konsekwencji jeszcze bardziej zaprzyjaźniamy się z własnym aparatem...

ŚliwkowaPanna | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Wielu książek fotograficznych w swoim życiu nie przeczytałam, a fotografuję od około dwóch lat. Teraz postanowiłam przeczytać tę. Czy coś z niej wyniosłam? Chyba nie.
Co prawda książka jest napisana świetnym językiem! Podobało mi się "koleżeńskie" podejście autora do czytelnika. Zero utrudniania czytelnikowi zrozumienia sensu fotografii poprzez trudny język fotograficzny. Jednakże dla osób zupełnie zielonych jest to książka idealna na start, podstawy z każdej kategorii, czy to sprzętu czy jak ugryźć np zdjęcia ślubne. Mimo wszystko przyjemnie się czytało, a że dorwana na promocji na allegro za 19zł, to jest dobrze.
Od sfery technicznej to dość dobrze zrobiona 'wizualnie' chociaż kilka zdjęć miało dziwną jakość, były mocno rozmyte, do tego dobrej jakości papier:)
Przeczytana, w jeden dzień.

Filip | 2013-02-16
Przeczytana: 04 lutego 2013

Książka bardzo dobra dla osób zainteresowanych fotografią i posiadających już podstawową wiedzę związana z tematem.
Autor rozwija zagadnienia z wcześniejszej książki tej serii "195 ujęć Scotta Kelby'ego" i zakłada, że jesteśmy po jej lekturze i że znamy już omówione tam techniki i sztuczki.
W tej części dowiemy się jak profesjonalnie użwać lampy błyskowej, o własnym studio, jak robić lepsze portrety, zdjęcia krajobrazowe, ślubne, z podróży oraz makro. Otrzymamy też garść bardzo użytecznych i pomocnych wskazówek do zastosowania przy każdym rodzaju fotografii. Na końcu autor omawia jak zrobić konkretne zdjęcie bądź zbliżone do przedstawionego.
Wszystko to bardzo przyjazny sposób, prostym językiem bez zbędnego rozwodzenia się nad kwestiami technicznymi. Nie znaczy to oczywiście, że nie dowiemy się jakiego warto wykorzystywać sprzętu. Kelby poleca proponuje nam sprzęt który warto kupić z różnych półek cenowych.
Jeżeli przeczytaliśmy wcześniej "195 ujęć..." i mamy opanowane...

asia_211 | 2016-02-05
Lisica | 2016-01-31