Książka Której Się Śniło

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z książek Ewy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
837001214-0
baśń
Elbereth

Korodzik | 2014-09-01

Ewa ma pięć lat i grupkę przyjaciół-rówieśników, ale najlepszą z jej przyjaciółek jest książka. Nie, żeby do czytania (Ewa nienajlepiej jeszcze czyta, a sama zawartość książki jest ponoć kiepska); to po prostu towarzyszka zabaw i partnerka do rozmowy. Mówiąca książka - a co ważniejsze, książka, której się śni.

Tytuł do czegoś zobowiązuje, dlatego połowa książki (tej recenzowanej, nie tej, która jest bohaterką) dzieje się we śnie. A może i druga połowa też, skoro akcja cały czas opiera się na sennej logice. Na czytelnika czekają między innymi: wspinaczka po regale aż do książek z "górnej półki", kłótnia z bohaterami kreskówek o to, co ważniejsze - książki czy telewizja, bezludna wyspa zamawiana z dostawą do domu... Wszystko to zaś przedstawione na sposób oniryczny, gdzie fabuła płynąca od nonsensu do nonsensu wydaje się być czymś całkowicie naturalnym. Do tego jeszcze narrator co chwilę wtrącający swoje trzy grosze (choć czasami zbyt irytująco poufały) oraz powiedzonka i kalambury...

violino | 2010-10-31

To było tak dawno, że nie pamiętam, o czym dokładnie książka była. Ale pamiętam jedno - szalenie mi się podobała. To była prawdopodobnie jedna z moich pierwszych lektur, i chyba pierwsza, która wywarła na mnie tak ogromne wrażenie.

Yuri_Yslin | 2016-10-31
Ula | 2013-11-11