Diabelska maskarada

Książka jest przypisana do serii/cyklu "SF". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Glob
83-7007-212-7
Adam

Wojciech Gołębiewski | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Znalazłem Hemerlinga /ur.1958/ na bardzo fajnym portalu: FantastykaPolska.pl; omawianą książkę wydał w 1989 r. Od najmłodszych lat byłem fanem sci-fi, a że od mojej młodości upłynęło ponad pół wieku, żywiłem nadzieję, że jakość tego gatunku wzniesie się na szczyty. Niestety, omawiana książka nie dorosła do pięt nawet najsłabszej z książek Lema czy Bradbury'ego. Mimo uważnej lektury nic z niej nie zrozumiałem, nie pojąłem koncepcji autora, a dostałem za to zamętu w głowie od wyszukanego słowotwórstwa.
Reasumując, żegnam się z autorem raz na zawsze.

Katia | 2016-03-04
Przeczytana: 03 lutego 2016

"Purpurowe obłoki przesłaniały fragmentami powierzchnie planety, snując się leniwie w promieniach błękitnego słońca." Interesująca pozycja z dziedziny literatury fantastycznonaukowej, której większość akcji rozgrywa się na ponurej i nieprzyjaznej dla człowieka planecie Gelwonie. Hemerling dość ciekawie przedstawia wewnętrzne przeżycia głównych bohaterów, którzy często znajdują się w sytuacjach, na pierwszy rzut oka wydawałoby się bez wyjścia. Mimo upływy kilkudziesięciu lat (książka została napisana w 1985r.) wiele rozwiązań technologicznych dalej wydaje się być sensownych i możliwych do zrealizowania w przyszłości. Jedyną rozczarowująca rzeczą jest samo zakończenie. W mojej ocenie zbyt banale. Pozdrawiam i życzę udanej lektury.

LordVaderJunior | 2017-04-28
Michał | 2014-12-12