Adam

Jale | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Ja rozumiem, że śmierć kliniczna była wstrząsającym przeżyciem i mogła autorowi "trochę" namieszać w głowie, rozumiem też, że lekarzom, którzy wyciągnęli z niej Kurpisza należały się - w jak dziwnej formie by nie były - jakieś podziękowania, ale żeby katować nimi postronne osoby? Po co w ogóle było prezentować ten bełkot publicznie? I dlaczego coś, co nie ma grosza sensu i nie posiada żadnej rozpoznawalnej fabuły, wydano akurat w serii sf???

Niech za próbkę tej "prozy" robi jeden z początkowych akapitów:

"Historia wielkości plazmatoidalnej. Znalezienie rękopisu (dwa typy śladów: wanna i Saragossa,-nn[ss]) Większe znaczenie podpaski sączącej się z samego dna. Ustalenie próbnych galopów. Na początku - obfity deszcz. Silny deszcz, opad i próbny lot. Wstrzymano bilety-do odwołania. Niepogody. Stan i perspektywy. Powodzenie nikotynowe nie wiąże się z nowotworowym niepokojem o los. Gatunku. Liczenie na świadomość i odpowiedzialność w obliczu."

I tak do samego końca, przez bite...

MarioPierro | 2010-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Bardzo trudna i dziwna książka. Nie ocenię jako przeciętną, bo właściwie nawet nie dobrnąłem do połowy. Na plus: bogactwo wizji autora, zapewne inspirowanych przeżyciem śmierci klinicznej, o czym wspomina już w motcie. Na minus: brak spójności fabularnej lub tak mocne jej zakamuflowanie, że może odrzucić nawet inteligentniejszych czytelników.

sensejMichał | 2015-07-29
finnegan | 2015-05-04