Kot olbrzymi. Tygrys Kzamów. Romans z czasów pierwotnych

Tłumaczenie: Ignacy Mrozowski
Cykl: Walka o ogień (tom 2)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Le felin geant
Adam

"Kot Olbrzymi - Tygrys Kzamów" jest kontynuacją "Walki o ogień". W książce opisane są losy następnego pokolenia Naoha - wodza plemienia Ulhamrów. Jego syn, Aun, w poszukiwaniu nowych terenów łowieckich przekracza nie przebyte dotąd pasma górskie, zdobywa Nową Ziemię. Spotyka tam nieznane mu dotychczas zwierzęta, roślinność, ludzi. Przeżywa wraz z przyjacielem, Zurem z plemienia Ludzi Bez Ramion, niezliczone przygody, niebezpieczeństwa, także chwile wzruszeń i szczęścia, by wreszcie osiągnąć swój cel.

Jerzy | 2016-07-04
Przeczytana: sierpień 2016