Walka o ogień

Tłumaczenie: Ignacy Mrozowski
Cykl: Walka o ogień (tom 1)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Le guerre de feu
Adam

Akcja powieści toczy się na tle dzikiej i bujnej przyrody. W olbrzymich gajach i na rozległych sawannach żyją gromadki pierwotnych ludzi, którym w każdej chwili, zwłaszcza w porze nocnej, zagrażają różne niebezpieczeństwa, szczególnie ze strony potężnych, dzikich zwierząt: mamutów, tygrysów, lwów, niedźwiedzi jaskiniowych. Zasadniczym motywem powieści jest miłość między dwojgiem młodych ludzi pierwotnych, Gamlą i Naohem. Ona to popycha Naoha do bohaterskich czynów zmierzających do zdobycia utraconego przez plemię Ulhamrów ognia.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

WarHammster | 2016-07-21

Jedyna książka, którą przeczytałem jako dziecko. W owym czasie była dla mnie wehikułem czasu. Wykonałem wiele rysunków z bohaterami m.in scenę kiedy częstowali mamuta roślinami. Piękna historia grupki hominidów. Zapewne prekursor wielu prac m.in filmów. Od tamtej chwili interesuję się amatorsko prehistorią i antropologią.

ROB | 2017-02-09

klasyka literatury nazwijmy to prehistorycznej (w sensie miejsca akcji nie powstania aż tak stara nie jest ;p ) znana też z słynnego filmu wartko się czyta :)

Ędriu | 2014-02-15

Hmmm, film swego czasu narobił sporo zamieszania:-):-), szczególnie jedna scena;-);-).

Arlett2000 | 2015-08-25

Dość dziwna lektura, chwilami mam wrażenie, że ociera się o fantastykę. Przeszkadza mi zbyt wydumany język. Przeczytałam, żeby mieć jakieś odniesienie do "Dzieci ziemi" Auel.

certainty | 2016-10-29

Natomiast film na jej podstawie genialny

Artur | 2017-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Powieść