Powrót do Edenu

Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Return to Eden
83-7075-006-0
Adam

Współpracując z ekipą naukowców-ekspertów w dziedzinie biologii, językoznawstwa, historii i obyczajów, Harry Harrison stworzył sagę o świecie, w którym potomkowie dinozaurów zmagają się z ludźmi w tragicznej walce o przyszłości Ziemi. Wydawałoby się, iż wreszcie na planecie zapanował spokój. Jaszczury odbudowuja swoje miasto, a Kerrick wiedzie spokojne żucie wraz z odnalezioną żona i...

Wydawałoby się, iż wreszcie na planecie zapanował spokój. Jaszczury odbudowuja swoje miasto, a Kerrick wiedzie spokojne żucie wraz z odnalezioną żona i synem.
Przesladowany odłam jeszczurów, wyznający swoistą filozofię życiową, dokonuje wielu odkryć na nowym kontynencie. Lecz Vainte jeszcze żyje. Zebrawszy siły, podstępem doprowadza do ostatecznej konfrontacji...

Zee | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Harry Harrison stworzył wspaniałą i przemyślaną alternatywę świata i właściwie być może właśnie tylko przez przypadek nie jest ona teraz naszym udziałem, co stanowi jeszcze większą radość z czytania sagi. Po przeczytaniu wszystkich trzech tomów muszę obiektywnie przyznać, że jest to jedna z lepszych opowieści fantastycznych jakie czytałam do tej pory. Polecam ją wszystkim choć z góry uprzedzam, że magii i czarodziejskich kulek i złotowłosych elfów tam nie znajdziecie. To fantastyka wysokich lotów, ale nie tak populistyczna jak.....

Sławek_82 | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Wspaniałe zakończenie trzeciej części sagi o Tanu i Yilane. Mimo iż pierwsza część dla mnie była rewelacyjna, to druga jak i trzecia zapiera dech w piersiach. Po przeczytaniu całej sagi mam ogromne pragnienie przeczytać pierwszy tom jeszcze raz. Polecam wszystkim znużonym literaturą pana Coelho. :)

Sicor | 2015-12-28
Przeczytana: czerwiec 2007

Rewelacyjna. Jedyna taka powieść jaką znam, opowiadająca o rozwoju na Ziemi innej (poza ludzką), ale rodzimej ziemskiej cywilizacji (cywilizacji gadów). Trzecia część trylogii Eden.

żabka | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Ostatnia część cyklu o Kerricku. Chyba najbardziej mnie pochłonęła, może dlatego, że już nie musiałam wgryzać się w pewne szczegóły. Cały cykl jest na prawdę super. Alternatywna przeszłość, fajna sprawa.

Edmund Pevensie | 2010-12-29
Przeczytana: 2000 rok

Kontynuacja jednej z moich ulubionych serii (opinię o całej serii zawarłem przy pierwszej części). Jestem prawie pewny, że bez tej książki byłbym innym człowiekiem, z innym spojrzeniem na świat.

Hari_Seldon | 2015-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Zakończenie trylogii Eden. Ludzie usiłują żyć w spokoju, ale część jaszczurów planuje zemstę. Jednocześnie pokojowe nastawione Córy Życia usiłują stworzyć własne społeczeństwo. Widać tutaj już pewne wyczerpanie pomysłów – świat przedstawiony nie zostaje specjalnie rozbudowany, a fabuła nie porywa. Nie miałem uczucia, że mam do czynienia z końcem serii, a zakończenie jest niesatysfakcjonujące. Owszem, jest parę przejmujących momentów (głównie te z dwójką jaszczurzych samców), ale ogólnie się nie wciągnąłem. Na plus dużo informacji na temat Cór Życia (pod koniec książki zostaje dokładniej wyjaśniona ich filozofia). Da się przeczytać bez bólu, ale niestety jest to najsłabsza część trylogii.

Tadeusz Śliwiński | 2012-02-09

Polecam całą sagę....