Zima w Edenie

Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Winter in Eden
83-7075-005-2
powieść amerykańśka
Adam

Nadejście nowego lodowca zagraża istnieniu Ziemi i gatunkowi ludzkiemu. Stojąc w obliczu zagrożenia. dinozaury muszą wykorzystać swą znajomość biologii, aby zawładnąć terytorium ludzi i przetrwać. Kerrick wraz ze swą żoną i synkiem wyrusza na pomoc ludzkości. Wśród jaszczurów żyje istota, której celem jest zniszczenie przeciwnej kultury. To właśnie knowania Vanite doprowadzają do nieustannych...

Kerrick wraz ze swą żoną i synkiem wyrusza na pomoc ludzkości. Wśród jaszczurów żyje istota, której celem jest zniszczenie przeciwnej kultury. To właśnie knowania Vanite doprowadzają do nieustannych starć i tragedii. Kerrick zna jednak sposób na wymuszenie rozejmu.

Hari_Seldon | 2015-06-10
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Dalszy ciąg „Na zachód od Edenu”. Po wygranej bitwie z jaszczurami ludzie usiłują dostosować nowo zdobytą technologię do swoich potrzeb, ale nie wiedzą, że ich przeciwnicy szykują się do odwetu. Jednocześnie wszystkim zagraża nowy lodowiec. Książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak poprzednik. Autor wprawdzie wprowadza pewne nowości do świata przedstawionego, a bohaterowie są świetnie przedstawieni w swojej różnorodności, ale niestety powtarzają się pewne motywy. Nie wiem jak to było w wersji oryginalnej, ale w polskim wydaniu, który czytałem zostają użyte częściowo te same materiały dodatkowe, co w poprzednim tomie- wolałbym, żeby skupiono się bardziej na nowych elementach. Pomijając to jest to jednak dalej dobra książka z ciekawym konceptem świata.

Sicor | 2015-12-28
Przeczytana: maj 2007

Rewelacyjna. Jedyna taka powieść jaką znam, opowiadająca o rozwoju na Ziemi innej (poza ludzką), ale rodzimej ziemskiej cywilizacji (cywilizacji gadów). Druga część trylogii Eden.

Sławek_82 | 2014-01-30
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Kolejna bardzo dobra część sagi o edenie, subiektywnie oceniając część pierwsza jest troszeczkę lepsza, pewnie dlatego, że tam poznajemy Tanu, Yliane. Wszystko jest nowe. Polecam.

Zee | 2014-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Oto historia przetrwania: nic nie jest łatwe.

Drugi tom z cyklu i tak samo dobry. Jestem pod ogromnym wrażeniem kreacji Harry'ego Harrisona. Kolejna część pozostawia takie same pozytywne emocje w jakie wprawiła mnie pierwsza.

Kerrick, jak sam siebie opisuje pół Tanu (człowiek) pół Yilane (jaszczur), po udanym ataku na Alpeasak - miasto jaszczuroludu - prowadzi swoje życie wśród dziwnie złożonego sammadu (nazwijmy to grupy plemiennej) składającej się z niego i jego kobiety, Armun, ich syna....

Edmund Pevensie | 2010-12-30
Przeczytana: 2000 rok

Moją opinię o serii można znaleźć pod książką "Na zachód od Edenu". Za to mogę szczerze powiedzieć, że seria rozwija się w miarę czytania i każda część jest lepsza od poprzedniej. I dużo knowań Vainte, mojej ulubionej postaci. Polecam, naprawdę :)

khern | 2011-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 17 marca 2011

Druga część trylogii przygód Kerricka.
Zimy stają się coraz cięższe tak jak i wojna z gadami. Młody myśliwy udaje się daleką podróż za ocean, aby znaleźć spokojne miejsce do życia dla swojego plemienia.

żabka | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Kolejna część, która przenosi nas w świat jakiego sobie nigdy nie moglibyśmy wyobrazić. Główny bohater musi walczyć o życie, ale nie z żywiołem, ale z czymś o wiele gorszym.

Marcin | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Świetne po prostu! Harrison doskonale opisuje otoczenie, bohaterów, wydarzenia, uczucia! Fabuła książki jest niesamowita i chyba jedyna w swoim rodzaju, opowiadająca o zmaganiach między prehistorycznymi ludźmi (Tanu, Sasku i Paramutanie - każda rasa z innej przestrzeni geograficznej, łączą swoje siły mimo różnic kulturowych i fizycznych) a Yliane, inteligentnym gatunkiem dinozaurów. W związku z postępującą epoką lodowcową Yliane są zmuszone do zmiany miejsca swoich osad, gdyż będąc stworzeniami zimnokrwistymi (jaszczurki) nienawidzą zimna. Spotykają na swej drodze inną inteligentną rasę, ludzi. Pierwszy tom ukazał niewolę i ucieczkę Kerricka z miasta Yliane. Kerrick jest obecnie jedynym człowiekiem, jedyną istotą która zna język zarówno ludzki, jak i gadzi. Jedynie on zna zwyczaje, mechanizmy oraz słabe punkty w cywilizacji Yliane. Problem w tym, że od wielu lat ściga go mściwa jaszczurzyca, Vainte...

Harrison zaskakuje bogactwem kreacji świata, w kompleksowy i niespotykany sposób...

Aliath | 2016-11-20
radość | 2016-10-19