Stara fortuna

Tłumaczenie: Anna Rudecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Diament". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Old Money
83-86868-18-X
Stara, fortuna
dona

Morgan Steer i Tom Marchant to przystojni, czarujący i pozbawieni skrupułów młodzi ludzie. Obaj pragną zdobyć majątek, najlepiej przez poślubienie pięknej i bogatej kobiety. Wspólnie penetrują najlepsze kręgi towarzyskie Londynu. Tom rozsmakowuje się w kolejnych podbojach, ale Morgan nie potrafi zapomnieć o swej pierwszej miłości, Caroline Barstow, która od dawna jest żonż innego. Bardziej pod wpłuwem rozpaczy niż uczucia oświadcza się zimnej, pięknej i bogatej Chloe Post i zabiera ją do Northumberland. W rodzinnym domu budzą sie w nim dawne namiętności, budzi się zazdrość, a gorzka rezygnacja ustępuje miejsca marzeniom o wyśnionej przyszłości. Stara fortuna to zręcznie skonstruowana opowieść o tyranii pieniądza i sile miłości, która przynosi wyzwolenie. Elizabeth Palmer kontynuuje tradycję prozy Joanny Trollope i Mary Wesley; splatając losy kilku rodzin, ukazuje, jak dawne winy mogą udaremnić nawet najlepsze zamiary.

betina360 | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 maja 2015

Morgan i Tom sa mlodymi ludzmi pozbawionymi skrupolow.Obaj chca zdobyc majatek poslubiajac piekne i bogate kobiety. Tom lubi takie podboje natomiast Morgan nie moze zapomniec o swojej pierwszej milosci ktora jest zona innego.Pod wplywem rozpaczy zeni sie z piekna i bogata Chloe.

empuss | 2018-01-04
Przeczytana: luty 2008