Na zachód od Edenu

Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
West of Eden
83-85432-91-4
Adam

Porwany w dzieciństwie Kerrick dorasta wśród gadów, powoli zapominając o swoim pochodzeniu. Ale nadchodzi dzień, gdy uświadamia sobie, że jest człowiekiem. I musi powrócić wśród ludzi - łowców dinozaurów...

Edmund Pevensie | 2010-12-29
Przeczytana: 1998 rok

Książka, która zdefiniowała moje poglądy na temat pisarstwa. Która oddała w moje ręce pasję, jaką są dinozaury. Która zmieniła moje pojęcie o literaturze. Tyle jej zawdzięczam. A najwięcej zawdzięczam Vainte, która pokazała mi silną kobietę (a raczej dinozaurzycę), która wie, czego chce, idzie po trupach, ma ambicję i dyszy żądzą zemsty. To postać, która nadaje dryg tej powieści, niesamowita, naprawdę.
Polecam książkę fanom fantastyki naukowej: co by było, gdyby dinozaury nie wymarły? Gdyby przyszło im żyć razem z ludźmi? I czy wybiliby się nawzajem, czy zawarli pokój? Świetna książka, kto nie czytał, ten niech żałuje.

Merida | 2013-04-25

Książka ta, a raczej cała seria o Edenie, jest dla mnie czymś, co przytrafiło mi się całkowicie przypadkiem, ale było niezmiernie brzemienne w skutkach. Nigdy nie pociągała mnie fantastyka naukowa, zawsze byłam raczej za pan brat głównie z fantasy. Ale czułam, że ta seria, ta książka, będę czymś, co otworzy mi oczy.

I tak się właśnie stało.

W książce tej dinozaury nie wyginęły 65 milionów lat temu, tylko wyewoluowały w rozumne stworzenia parające się genetyką, żyjące w matriarchacie i...nienawidzące ludzi, których nazywają pogardliwie ustuzou - ssaki. Wojna jest nieunikniona, a że ludzie stoją w rozwoju na etapie człowieka pierwotnego, wynik jest raczej przesądzony. Jednak dwie istoty zmieniają bieg historii: odważny Kerrick z ludu Tanu oraz piekielnie niebezpieczna Vainte, która za cel postawiła sobie eksterminację ludzi - a zwłaszcza Kerricka.

Styl pisarza jest nienaganny, historia wciąga! Polecam nie tylko fanom science-fiction.

Jola | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Nie spodziewałam się, że będę miała opinię tak odmienną od większości osób w tym serwisie. Podobały mi się tylko fragmenty o ludzie Tanu, czyli o człowieku prehistorycznym. Ta część była przemyślana, przekonywująca, miała w sobie "to coś".

Natomiast fragmenty o jaszczurach okazały się być całkowitą porażką i pomyłką literacką, jakiej dawno nie widziałam. To, że społeczeństwem jaszczurów kierują samice, a samce odchowują jaja, mając też przy okazji mniejszy poziom inteligencji - OK, rozumiem, różnie gatunki wyewoluowały, jeśli chodzi o zwyczaje godowe i chowanie młodych. Ale im dalej w las, tym gorzej...

Jeszcze fragment o podróżowaniu jaszczurów na wielkiej rybie - no dobra, pierwsza myśl - nieźle sobie ją oswoiły. Ale okazało się, że to nie o oswojenie chodzi, lecz hodowlę. Jak już doszłam do fragmentu, gdzie jaszczury, które nie znały jeszcze nauki, techniki, nie miały żadnych urządzeń typu mikroskopy, o prymitywnym skalpelu nie wspomnę, gdzie nie znały jeszcze szkła,...

Zee | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Przede wszystkim przyciągnęła mnie do niej idea. Dość dawno zaczytywałam się w książkach autorstwa Jean Marie Auel o Dzieciach Ziemi, które poruszały tematykę ewoluujących ludów prymitywnych. Tu w Na zachód od Edenu spotkamy się z podobną tematyką tyle, że w innym wydaniu.

Bohaterem książki jest Kerrick, młody chłopiec wchodzący właśnie w świat mężczyzn i zabrany z nimi na swoje pierwsze łowy. Grupa mężczyzn zastaje dziwne stworzenia....

Sławek_82 | 2013-08-27
Przeczytana: sierpień 2013

Świetna książka, bardzo dobre zakończenie, trzyma w napięciu, polecam.

Yulunga | 2011-12-19

Pomysły w serii "Eden" były oryginalne w czasie premiery i nadal niewielu autorów potrafi wyczarować tak odmienne światy. Niesamowita literatura Fantasty!

aleczka | 2011-11-23

bardzo ciekawa, dobrze napisana, polecam!

Sicor | 2015-12-28
Przeczytana: kwiecień 2007

Rewelacyjna. Jedyna taka powieść jaką znam, opowiadająca o rozwoju na Ziemi innej (poza ludzką), ale rodzimej ziemskiej cywilizacji (cywilizacji gadów). Pierwsza część trylogii Eden.

żabka | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

Bardzo podobał mi się klimat w tej książce... Niesamowite, że autor wpadł na tak ciekawy scenariusz.

Asia | 2015-07-23
Na półkach: E-BOOK, 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2015

A gdyby... a gdyby dinozaury nie wyginęły, lecz wyewoluowały w inteligentny gatunek? Jak wyglądałoby ich spotkanie z człowiekiem (pierwotnym)? Znakomite science-fiction - Ziemia podczas początku ostatniego zlodowacenia.