Planeta Śmierci 2

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Planeta Śmierci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Deathworld II
83-7245-281-4
planeta śmierci
Adam

Ścigany listem gończym międzyplanetarny szuler Jason dinAlt zostaje schwytany przez szalonego fanatyka. Mikah Samon zamierza dostarczyć swojego jeńca na Cassylię, gdzie czeka go sąd i pewna śmierć. W czasie podróży Jasonowi udaje się doprowadzić do awarii pokładowego komputera nawigacji. Pozbawiony systemów sterowania statek rozbija się na tajemniczej planecie...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Seba | 2014-06-02
Przeczytana: czerwiec 2003

Drugi tom bardzo interesującego cyklu.
Polecam przeczytać najpierw pierwszy. Historia jest kontynuacją zdarzeń, plus pierwszy tom przedstawia tło bohaterów.
Tom drugi jest ciekawy i wciągający, choć przygody przypominają troszkę scenariusz gry komputerowej. Rozwój zdarzeń jest trochę, jak by to określić.. liniowy, w stylu od zera do bohatera. Ma to swoje plusy, stopniowo okrywamy nowy świat i reguły nim rządzące, możemy być zaskakiwani na każdym nowym etapie rozwoju fabuły.
Temat przewodni - członek zaawansowanej cywilizacji pośród prymitywnych ludów.
Czyta się lekko i przyjemnie. Sporo dialogów, pojawia się humor.
Książka która nie męczy. Polecam.

Miroslaw Kowalski | 2012-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Przyjemna kontynuacja niezbyt rewelacyjnej części pierwszej, z Pyrrusa trafiamy na nieco inną planetą na której autor pokazuje, że historia o Jankesie na dworze króla Artura nigdy się nie starzeje. Lekko i przyjemnie opisane perypetie protagonisty, jest dużo akcji, przygoda ach przygoda każdej chwili szkoda. Troszkę może zbyt karykaturalnie pokazany idiotyzm nadmiernego fanatyzmu religijnego z jego fatalnymi skutkami i zgubne efekty zacofania cywilizacyjnego i jego połączenia z religijnym kultem technologii. Lektura na jeden wieczór dla niewymagających. Polecam.

KBKBKB | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 marca 2014

Całkowicie niezobowiązująca przygodowa fantastyka w starym dobrym stylu.

lelek | 2013-03-22
Przeczytana: 22 marca 2013

Książka na jeden dzień. Tyle przygód, że zwariować idzie. Bez rozdrabniania się: same pozytywy ;)

error | 2013-04-07

świetna książka, równie dobra jak pierwsza. polecam

Ireneusz Kwartnik | 2013-07-30
Przeczytana: 1994 rok

Nieco lepsza niż pierwsza część cyklu o przygodach Jasona dinAlta. Stworzony i przedstawiony przez Harrisona świat jest dużo ciekawszy niż Pyrrus z pierwszej części. Więcej się w nim dzieje i bardziej byłem ciekawy jak też się ona zakończy. Przeczytałem w dwa wieczory i naprawdę było warto. Super przygoda.

Damian Giebas | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Książka trzyma poziom. Główny bohater wciąż zaskakuje czytelnika. Nie będę za wiele zdradzać polecam.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super ! Naprawdę czapki z głów!

Andrzej2020 | 2016-11-25
Aliath | 2016-11-20