Bajki Ezopa

Tłumaczenie: Barbara Sobiewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Narodowa: Seria II [Ossolineum], Księgozbiorek Dziecięcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Aesop's Fables
bajki, zwierzęta, dla dzieci
Olena

Zbiór dzieł Ezopa, bajkopisarza greckiego, niewolnika żyjącego w VI wieku p.n.e. Jego bajki są do dziś popularne. Bohaterami są zwykle zwierzęta posiadające cechy ludzkie. Bajki Ezopa napisane są głównie w formie opowieści moralizującej bądź satyrycznej. Znaczna ich część jest znana na całym świecie i została przetłumaczona na wiele języków. Bajkopisarz grecki Ezop, uważany za twórcę...

Bajkopisarz grecki Ezop, uważany za twórcę klasycznej bajki zwierzęcej, żył około VI wieku p.n.e. To wydanie bajek Ezopa opiera się na XIX-wiecznym wydaniu angielskim, ilustrowanym w stylu nazwanym później wiktoriańskim.

źródło opisu: Bellona, 1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kiwi_Agnik | 2012-10-30
Przeczytana: 1999 rok

Pouczające bajki z mądrymi morałami na końcu.

Ervisha | 2015-06-28
Przeczytana: 2000 rok

Bohaterami bajek Ezopa są najczęściej zwierzęta - lis, lew, żółw, kruk, przedmioty np. dzbanek a czasem i ludzie. Jeśli jednak ktoś dokładnie wsłucha się w te opowieści szybko zorientuje się, że Ezop tak na prawdę mówił o ludziach. W tych krótkich opowiastkach wytykał ich wady, krytykował za złe postępowanie, kpił z głupoty jednocześnie pokazując jak powinni postępować, co robić a czego unikać aby byli szczęśliwi.

Bajki uczą i według mnie są świetną lekturą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Patryk Korycki | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Nie podobała mi się oprawa książki. Rysunki z epoki wiktoriańskiej, bajki ze starożytności, ornamenty ze antycznej Grecji, spis treści alfabetyczny, ale bajki już posegregowane w inny sposób. Treść zachwyca, oprawa zadziwia.

Natsu | 2014-11-02

Uniwersalne i ponadczasowe mądrości zawarte w bajkach Ezopa.

Kamil | 2010-10-12
Przeczytana: 2000 rok

Powstały tak dawno temu, a nic nie straciły na treści.

Eliza | 2012-11-10

Uwielbiam takie książki - pouczające