Bajki Ezopa

Tłumaczenie: Barbara Sobiewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Narodowa: Seria II [Ossolineum], Księgozbiorek Dziecięcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Aesop's Fables
bajki, zwierzęta, dla dzieci
Olena

Bajkopisarz grecki Ezop, uważany za twórcę klasycznej bajki zwierzęcej, żył około VI wieku p.n.e. To wydanie bajek Ezopa opiera się na XIX-wiecznym wydaniu angielskim, ilustrowanym w stylu nazwanym później wiktoriańskim.

Kiwi_Agnik | 2012-10-30
Przeczytana: 1999 rok

Pouczające bajki z mądrymi morałami na końcu.

Ervisha | 2015-06-28
Przeczytana: 2000 rok

Bohaterami bajek Ezopa są najczęściej zwierzęta - lis, lew, żółw, kruk, przedmioty np. dzbanek a czasem i ludzie. Jeśli jednak ktoś dokładnie wsłucha się w te opowieści szybko zorientuje się, że Ezop tak na prawdę mówił o ludziach. W tych krótkich opowiastkach wytykał ich wady, krytykował za złe postępowanie, kpił z głupoty jednocześnie pokazując jak powinni postępować, co robić a czego unikać aby byli szczęśliwi.

Bajki uczą i według mnie są świetną lekturą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Patryk Korycki | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Nie podobała mi się oprawa książki. Rysunki z epoki wiktoriańskiej, bajki ze starożytności, ornamenty ze antycznej Grecji, spis treści alfabetyczny, ale bajki już posegregowane w inny sposób. Treść zachwyca, oprawa zadziwia.

Natsu | 2014-11-02

Uniwersalne i ponadczasowe mądrości zawarte w bajkach Ezopa.

Kamil | 2010-10-12
Przeczytana: 2000 rok

Powstały tak dawno temu, a nic nie straciły na treści.

Eliza | 2012-11-10

Uwielbiam takie książki - pouczające

Mazur | 2016-09-12
Valkiria | 2016-08-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 1995
DIONKA | 2016-08-21
katecz | 2016-02-22
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.