Złota nić

Wydawnictwo: POLWEN
83-88822-47-0
złota nić
Scarlet

Bohaterką jest czternastoletnia, energiczna Elka z tajemniczym, złotym pasemkiem w czarnych włosach.

Evik | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Fajna ta Elka. Dobra z niej dziewczyna, ale potrafi pokazać pazurki. Opiekuje się mamą i babcią, podejmuje się pracy, ale potrafi też się pobić z dokuczającymi jej chłopakami.

Ela ma 14 lat i wraz z mamą i babcią musi się przeprowadzić z dworku do małego, ciasnego mieszkania w Warszawie. Ma czarne włosy wśród których znajduje się złote pasemko. Elka bardzo stara się je ukryć. Z powodu tego pasemka czasem dokuczają jej rówieśnicy.

Ponadto książka każe się zastanowić. Na czyich usługach jesteśmy, kto rządzi w naszym sercu - Szary Tkacz, czy Złota Prządka.

Paulina094 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Dawno nie czytałam książki przeznaczonej głównie dla dzieci i młodzieży. Jest to zwykła, prosta lektura z przyjemnym zakończeniem która troch uczy, bawi, a przede wszystkim nie zanudza. Akcja jest stworzona w taki sposób, aby czytelnik nie ziewał podczas przewracania kolejnych stron, jednak nie można powiedzieć, że jest wciągająca.

Illithiar | 2013-05-03

Urocza, choć nie powiedziałabym, żeby wciągała.

Monika | 2015-12-14
Karolina | 2015-10-26